Premiera Galaxy S23 zagrożona? Samsung musi podjąć decyzję

Wykupienie fabryki, w której produkowane płytki HDI dla Samsunga, może pokrzyżować plany koreańskiego giganta technologicznego.

Fot. Babak Habibi

Pojawiły się kolejne strzępy informacji dotyczące łańcucha dostaw Samsunga dla komponentów Galaxy S23. Samsung rzekomo wymienia jednego ze swoich dotychczasowych dostawców płytek drukowanych HDI (high-density interconnected printed circuit board) z powodu przejęcia, które jest poza jego kontrolą.

Samsung i japoński dostawca płytek HDI, Ibiden, współpracują od kilku lat. Ibiden dostarczał komponenty HDI do linii Galaxy S w wielu generacjach, jednak fabryka HDI Ibiden w Pekinie została podobno kupiona przez inną firmę, która planuje produkować inne rodzaje komponentów, co oznacza, że jej współpraca z Samsungiem oparta na HDI dobiegła końca.

Zobacz również:

Japońska firma i stały partner Samsunga nie będzie już dostarczać płytek HDI dla serii Galaxy S i, w domyśle, nadchodzącej linii Galaxy S23. Na szczęście Samsung podpisał już kolejną umowę na dostawę płytek HDI od innego dostawcy.

Inny dostawca skorzysta z większej ilości zamówień na płytki HDI dla Galaxy S23

Podczas gdy Ibiden opuszcza łańcuch dostaw płytek HDI Samsunga w związku z jego przejęciem, koreański gigant technologiczny podobno przeniesie zamówienia HDI do innego ze swoich japońskich dostawców płytek, Meiko.

Ta ostatnia firma jest również stałym dostawcą płytek drukowanych dla Samsunga, więc nie jest nowym dodatkiem do łańcucha dostaw giganta technologicznego. Jednak po wycofaniu się Ibiden, Meiko ma otrzymać od Samsunga więcej zamówień na płytki HDI dla serii Galaxy S23.

Linia Galaxy S23 powinna trafić na rynek w styczniu lub lutym 2023 roku, a Samsung już rozpoczął opracowywanie oprogramowania dla nadchodzącego flagowca. Ponadto modele z 2023 roku będą napędzane wyłącznie przez układy Qualcomm - mianowicie Snapdragon 8 Gen 2 - a plotki sugerują, że linia Galaxy S23 skorzysta z bardziej ekskluzywnego wariantu SoC, wysoce zoptymalizowanego pod kątem doświadczenia One UI.

Następny flagowiec Samsunga z serii Galaxy S powinien również posiadać najlepszy w swojej klasie system kamer. Tak więc, niezależnie od tych ostatnich zmian wzdłuż łańcucha dostaw, wszystkie znaki wskazują na to, że Galaxy S23 stanie się jednym z najlepszych flagowych telefonów z Androidem w ostatnich latach.