Premiera Galaxy S5 jednak nie na MWC. Za to z nowym designem i ładniejszym Galaxy Gear

Lee Young-hee z firmy Samsung zapowiedziała, że premiera smartfona Galaxy S5 została zaplanowana na marzec lub kwiecień. Towarzyszyć ma jej premiera zegarka Galaxy Gear 2.

Na początku stycznia Dong-hoon Chang, wiceprezes wykonawczy Samsunga nieoficjalnie dał do zrozumienia, że premiera smartfona Galaxy S5 będzie miała miejsce w przyszłym miesiącu podczas targów MWC 2014 w Barcelonie (potrwają od od 24 do 27 lutego). Dzisiaj mamy już oficjalne informacje na ten temat. Przekazała je w udzielonym niedawno wywiadzie wiceprezes koreańskiej firmy w dziale urządzeń mobilnych, Lee Young-hee. Wedle jej słów premiera urządzenia, wbrew temu co sugerował Chang, nie nastąpi jednak podczas targów MWC, lecz "w marcu lub kwietniu".

Lee Young-hee zapowiedziała, że wydarzeniu temu będzie towarzyszyła premiera następcy "inteligentnego" zegarka Galaxy Gear:

"Gdy zaprezentujemy nasze urządzenie S5, możecie oczekiwać następcy Gear z większą ilością zaawansowanych funkcji oraz poprawionym designem"Zobacz również:

  • Black Friday w Avans - najlepsze oferty, ogromne przeceny [26.11.2021]

Dobrze to słyszeć, gdyż, jak już pisałem, design zegarka Samsunga pozostawia moim zdaniem naprawdę wiele do życzenia.

Design Galaxy S5

Co ważne, Lee Young-hee obiecała też zmiany w designie smartfona Galaxy S5:

"Kiedy przeszliśmy z Galaxy SIII do Galaxy S4 prawdą jest, że użytkownicy z punktu widzenia fizycznego nie mogli poczuć różnicy pomiędzy tymi dwoma produktami, więc reakcja rynku nie była tak wielka. W przypadku Galaxy S5 wrócimy do podstaw. Głównie chodzi nam o wyświetlacz."

Galaxy S5 - co może zaoferować

Z dotychczasowych doniesień wynika, że po Galaxy S5 możemy się spodziewać:

- ekranu Quad HD (2560 x 1440 pikseli)

- 64-bitowego procesora

- 4 GB pamięci RAM

Ponadto w Internecie ponownie zagościł temat skanera tęczówki oka.