Premiera Galaxy S5 jednak nie na MWC. Za to z nowym designem i ładniejszym Galaxy Gear

Lee Young-hee z firmy Samsung zapowiedziała, że premiera smartfona Galaxy S5 została zaplanowana na marzec lub kwiecień. Towarzyszyć ma jej premiera zegarka Galaxy Gear 2.

Na początku stycznia Dong-hoon Chang, wiceprezes wykonawczy Samsunga nieoficjalnie dał do zrozumienia, że premiera smartfona Galaxy S5 będzie miała miejsce w przyszłym miesiącu podczas targów MWC 2014 w Barcelonie (potrwają od od 24 do 27 lutego). Dzisiaj mamy już oficjalne informacje na ten temat. Przekazała je w udzielonym niedawno wywiadzie wiceprezes koreańskiej firmy w dziale urządzeń mobilnych, Lee Young-hee. Wedle jej słów premiera urządzenia, wbrew temu co sugerował Chang, nie nastąpi jednak podczas targów MWC, lecz "w marcu lub kwietniu".

Lee Young-hee zapowiedziała, że wydarzeniu temu będzie towarzyszyła premiera następcy "inteligentnego" zegarka Galaxy Gear:

"Gdy zaprezentujemy nasze urządzenie S5, możecie oczekiwać następcy Gear z większą ilością zaawansowanych funkcji oraz poprawionym designem"Zobacz również:

  • iPhone 13 z gorszym ekranem? Niestety to może być prawda!

Dobrze to słyszeć, gdyż, jak już pisałem, design zegarka Samsunga pozostawia moim zdaniem naprawdę wiele do życzenia.

Design Galaxy S5

Co ważne, Lee Young-hee obiecała też zmiany w designie smartfona Galaxy S5:

"Kiedy przeszliśmy z Galaxy SIII do Galaxy S4 prawdą jest, że użytkownicy z punktu widzenia fizycznego nie mogli poczuć różnicy pomiędzy tymi dwoma produktami, więc reakcja rynku nie była tak wielka. W przypadku Galaxy S5 wrócimy do podstaw. Głównie chodzi nam o wyświetlacz."

Galaxy S5 - co może zaoferować

Z dotychczasowych doniesień wynika, że po Galaxy S5 możemy się spodziewać:

- ekranu Quad HD (2560 x 1440 pikseli)

- 64-bitowego procesora

- 4 GB pamięci RAM

Ponadto w Internecie ponownie zagościł temat skanera tęczówki oka.