Premiera Galaxy Tab S6 Lite coraz bliżej - urządzenie otrzymuje kolejne certyfikaty

Samsung przygotowuje się do premiery słabszej wersji swojego flagowego tabletu.

Samsung kilka miesięcy temu powrócił do produkcji flagowych urządzeń w wersjach Lite. Sprzęt ten charakteryzuje się nieco słabszymi podzespołami od pełnoprawnych wersji, ale sprzedawany jest w o wiele niższej cenie.

Premiera Galaxy Tab S6 Lite coraz bliżej - urządzenie otrzymuje kolejne certyfikaty

Po premierze Samsunga Galaxy Tab S6 w wersji z 5G - pierwszego na świecie tabletu z modemem sieci 5G, Koreańczycy zabrali się za przygotowanie tańszej wersji tego modelu.

Podstawowy model Samsunga Galaxy Tab S6 został zaprezentowany w lipcu 2019 roku. Flagowy tablet posiada procesor Qualcomm Snapdragon 855 wspierany przez 6 GB pamięci operacyjnej. Bazowy model posiada 128 GB wbudowanej pamięci masowej. Na rynku dostępne są warianty z Wi-Fi oraz wbudowanym modemem sieci 4G LTE i 5G. Dostępna jest także droższa konfiguracja z 8 GB pamięci operacyjnej oraz 256 GB wbudowanej pamięci masowej. Całość pracuje pod kontrolą Androida 9.0 Pie z One UI 1.0.

Tablet chwalony jest przez recenzentów za świetny system głośników stereo od AKG i szybko został okrzyknięty najlepszym tabletem z Androidem 2019 roku.

Galaxy Tab S6 Lite może być kolejnym nieflagowym tabletem Samsunga, który zaoferuje rysik S-Pen. Od dłuższego czasu do sieci napływają informacje na temat tańszej wersji flagowego tabletu. Premiera takiego urządzenia jest bardzo prawdopodobna. Samsung wprowadził już na rynek Samsunga Galaxy Note 10 Lite i Galaxy S10 Lite.

Najnowsze informacje z sieci donoszą, że Samsung Galaxy Tab S6 Lite otrzymał właśnie certyfikat NCC wydany przez tajlandzką agencję regulacyjną. Certyfikat dotyczy urządzenia o numerze modelu SM-P610. Wiemy już, że numer ten został przypisany nadchodzącemu Galaxy Tab S6 Lite.

Nowy tablet zaoferuje procesor Exynos 9611 wspierany przez 4 GB pamięci operacyjnej. Zestaw taki zastosowano już w testowanym przez nas Samsungu Galaxy A51.

Urządzenie pracować będzie pod kontrolą Androida 10 z One UI 2.0 od razu po wyjęciu z pudełka. Wyświetlacz Galaxy Tab S6 Lite obsługiwać będzie HDR10 w aplikacji Netflix'a.

Źródło: sammobile.com