Premiera Huawei P50 opóźniona. Wszystko przez Harmony OS?

Huawei przesunął premierę swoich flagowców z rodziny P50. Będą to pierwsze urządzenia sprzedawane z preinstalowany systemem operacyjnym HarmonyOS. Dlaczego doszło do przesunięci i tak późnej już premiery?

Większość producentów zaprezentowała już swoje flagowce na 2021 rok. Xiaomi pokazało Mi 11, Samsung rodzinę Galaxy S21, a Realme niezwykle tani model GT. Czekamy jeszcze na nowego OnePlus'a, który pojawi się 23 marca.

Huawei P50
Źródło: huaweicentral.com

Huawei P50

Źródło: huaweicentral.com

W podobnym okresie Huawei miał zaprezentować swoje flagowe modele z rodziny P50. Okazje się, że finalnie debiut został przesunięty na drugi kwartał 2021 roku. Czy to przez problemy z systemem operacyjnym Harmony OS?

Pierwotnie pierwsze smartfony z preinstalowany systemem operacyjnym Harmony OS miały pojawić się na rynku pod koniec marca/na początku kwietnia.

Zgodnie z najnowszymi informacjami premiera została przesunięta i odbędzie się 26 lub 27 kwietnia 2021 roku. To trochę późno, jak na tegoroczne flagowce.

W chwili obecnej nie wiadomo dlaczego doszło do opóźnienia.

Huawei P50 zadebiutuje na rynku w dwóch wersjach - modele na rynek chiński otrzymają Harmony OS, a smartfony na Europę dostaną Androida z nakładką EMUI 11.1. Oba urządzenia nie otrzymają dostępu do usług Google.

Dodatkowo Huawei zmienił nazewnictwo. Z linii Huawei P50 zniknie model Lite. Zastąpi go bazowy Huawei P50. Model Huawei P50 Pro będzie odpowiednikiem Huawei P40, a Huawei P50 Pro+ następcą Huawei P40 Pro.

Huawei P50 otrzyma słabszy procesora. Smartfony nadal wyposażone będą w aparat firmy Lecia.

Źródło: gizchina.com