Premiera LG V40 ThinQ już 3 października. Smartfon ma mieć aż trzy aparaty z tyłu

To będzie bardzo intensywny październik. Wielu topowych producentów elektroniki użytkowej właśnie na ten miesiąc zaplanowało premierę swoich nowości. Do ich grona dołącza właśnie LG z konferencją, na której pokaże światu smartfon V40 ThinQ. Co ciekawe, wiemy już, że Koreańczycy wrzucą na tył urządzenia aż trzy aparaty.

LG V35 ThinQ. Fot. LG

Rzućmy okiem na rozkład jazdy. Już 2 października Microsoft ma konferencję poświęconą urządzeniom z serii Surface. Na 9 października wyznaczono spotkanie fanów smartfonów z serii Pixel, a zatem Google. Za to 16 października przyniesie nam nowe urządzenia mobilne od Huawei - Mate 20 i Mate 20 Pro. Tuż po Microsofcie do grafiku wcisnęli się właśnie Koreańczycy, zapowiadając premierę telefonu V40 ThinQ.

Wszystko wskazuje na to, że na tylnej ściance LG V40 ThinQ znajdą się aż trzy aparaty. Pierwszy z nich będzie mieć matrycę 12 MP i obiektyw o przysłonie f/1.5. Drugi z nich o rozdzielczości 16 MP zostanie wyposażony w obiektyw szerokokątny o jasności f/1.9, zaś trzeci dostanie moduł 12 MP z obiektywem o dwukrotnym powiększeniu optycznym i przysłonie f/2.4. Na froncie znajdą się za to dwa aparaty (8 MP i 5 MP).

LG V40 ThinQ będzie smartfonem z ekranem P-OLED Full Vision o przekątnej 6,4 cala i rozdzielczości QHD+. Przy takich rozmiarach należy się spodziewać matrycy o proporcjach 19.5:9. Urządzenie ma pracować pod kontrolą układu Qualcomm Snapdragon 845 i 6 GB pamięci RAM. Oferowane będą dwa warianty pojemności pamięci na dane - 64 i 128 GB. Jedynym rozczarowującym parametrem w spodziewanej specyfikacji okazuje się być bateria, a w zasadzie jej stosunkowo niewielka pojemność - 3300 mAh.

Podobnie jak poprzednia generacja smartfonów LG z serii V, dostaniemy gniazdo słuchawkowe i wyjątkowe możliwości reprodukcji dźwięku za sprawą wbudowanego układu Quad DAC. Obudowa V40 ThinQ ma spełniać surową normę IP68.