Premiera Left 4 Dead w listopadzie

Firma Valve podała wreszcie dokładną datę światowej premiery Left 4 Dead. Niestety, okazuje się, że na najnowsze dzieło twórców Half-Life'a trzeba będzie poczekać jeszcze do listopada.

Premiera Left 4 Dead od pewnego czasu stała pod znakiem zapytania. Gra pierwotnie miała ukazać się już na początku tego roku. Valve co chwilę zmieniała jednak termin premiery tytułu. Powód? Dość standardowy, czyli "chęć jak najlepszego dopracowania gry".

Premiera Left 4 Dead w listopadzie

Plotki o listopadowej premierze pojawiły się już miesiąc temu. Teraz wiadomo, że były one prawdziwe. Poznaliśmy także dzienną datę światowej premiery. Left 4 Dead pojawi się na półkach sklepowych dokładnie 4 listopada tego roku.

Left 4 Dead będzie drużynowym shooterem nawiązującym do filmowych horrorów. USA opanował niezwykle groźny wirus powodujący u ludzi dziwną mutację, zmieniającą ich w agresywne i niepohamowane istoty. Gracz wcieli się w jedną z kilku osób odpornych na chorobę. Jego zadaniem będzie wydostanie się z całkowicie opanowanego przez wirus miasta.