Premiera MacBooka w kolorze białym i czarnym

Apple przedstawił długo oczekiwanego MacBooka, który zastępuje wysłużony model iBook. Komputer wyposażono w procesory Intela i 13-calowy ekran, a obudowa jest dostępna w kolorze białym lub czarnym.

Premiera MacBooka w kolorze białym i czarnym
Nowe komputery są bardzo cienkie - ich grubość niewiele przekracza jeden cal, a obudowa poliwęglanowa zapewnia wysoką odporność na uderzenia i wstrząsy. Zmieniono lekko klawiaturę w celu zwiększenia wygody pisania. Oczywiście projektanci nie zapomnieli o magnetycznym złączu zasilacza MagSafe, dzięki czemu można uniknąć uszkodzenia komputera w wyniku przypadkowego pociągnięcia przewodu zasilającego.

Obecnie dostępny jest tylko model z panoramicznym ekranem o przekątnej 13,3 cala, który zastępuje wcześniejsze iBooki z ekranami 12 i 14 cali. Maksymalna rozdzielczość wyświetlacza to 1280 x 800 pikseli. MacBook jest wyposażony w procesor Intel Core Duo z zegarem 1,83 lub 2,0 GHz, 2 MB współdzielonej pamięci podręcznej i magistralę frontową 667 MHz. Standardowo dostępne jest 512 MB pamięci RAM, którą można rozszerzyć do 2 GB. Czas pracy na baterii może wynieść nawet do 6 godzin.

Zobacz również:

Premiera MacBooka w kolorze białym i czarnym
W zależności od modelu, dostępny jest napęd combo (odtwarzanie DVD i nagrywanie CD-R) lub SuperDrive (nagrywanie płyt DVD). Do obsługi grafiki użyto układu Intel GMA 950, który wykorzystuje 64 MB pamięci głównej komputera. W razie potrzeby MacBooka można podłączyć do monitora zewnętrznego lub telewizora.

W zestawie dostępny jest oczywiście pilot zdalnego sterowania, wbudowana kamera iSight oraz komplet oprogramowania od Apple'a, włącznie z systemem Mac OS X 10.4 i pakietem iLife '06.

Dostępne są trzy modele MacBooków - dwa w białej obudowie (kosztujące odpowiednio 1099 i 1299 USD) oraz jeden w kolorze czarnym (tylko z szybszym procesorem 2,0 GHz i większym dyskiem 80 GB), który kosztuje 1499 USD. Polskie ceny nowych MacBooków nie są jeszcze znane.

Więcej informacji: Apple