Premiera Manga Studio 4

Firma Smith Micro Software ogłosiła premierę Manga Studio Debut 4 i Manga Studio EX 4 w wersji dla Windows. Oba programy są wyspecjalizowanymi narzędziami do tworzenia i złożenia własnego komiksu od A do Z, ze szczególnym uwzględnieniem japońskiego stylu manga.

Manga Studio jest popularną aplikacją przeznaczoną dla rysowników komiksów, która oferuje wiele narzędzi i efektów specjalnych usprawniających pracę artysty. Nie są to programy dla osób które bez umiejętności rysowania chciałyby stworzyć własną mangę, ale narzędzia usprawniające rysowanie i złożenie komiksu w całość.

Premiera Manga Studio 4

Wymagania sprzętowe wersji oznaczonych numerem 4, zarówno minimalne jak i rekomendowane, nie są duże. Program w obydwu wersjach (Debut i EX) zadowoli się systemem Windows XP/Vista, procesorem 500MHz/800Mhz (XP/Vista), oraz 256MB/512MB RAM (XP/Vista). Zalecana konfiguracja sprzętowa to procesor taktowany zegarem 1GHz/2GHz (XP/Vista) i 512MB/1GB pamięci RAM (XP/Vista).

Jak na razie firma Smith Micro Software nie udostępniła wersji demo nowych produktów. Cenę Manga Studio Debut 4 ustalono na poziomie 50 USD, natomiast Manga Studio EX 4 - na poziomie 300 USD.