Premiera Mass Effect 2 w 2010 roku

BioWare i Electronic Arts poinformowały, że wyznaczono już przybliżoną datę premiery Mass Effect 2, sequela hitu RPG z 2007 roku.

Wielkimi krokami zbliża się druga część słynnej gry fabularnej w klimacie science fiction. BioWare i Electronic Arts poinformowały, że tytuł trafi na półki sklepowe już na początku przyszłego roku.

Mass Effect 2 będzie stanowić drugi rozdział mrocznej trylogii z gatunku cRPG, której akcja rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej. W pierwszej części, gwiezdnej koalicji udało się pokonać zagrożenie, jakie stanowił zbuntowany Saren i jego armia Gethów. Tym razem ludzkość wraz z innymi galaktycznymi cywilizacjami stanie w obliczu jeszcze większego niebezpieczeństwa... Jakiego? Tego jeszcze nie wiemy.

"Chcemy dostarczyć fanom jeszcze więcej niesamowitych wrażeń poprzez zintensyfikowanie elementów walki, znacznie większą niż poprzednio możliwość eksploracji odwiedzanych planet oraz stworzenie jeszcze ciekawszej i bardziej emocjonującej fabuły" - powiedział Ray Muzyka, szef firmy BioWare i wiceprezes Electronic Arts - "Mass Effect 2 będzie niezapomnianą mieszanką strzelaniny i cRPG, oferującą graczom oszałamiającą fabułę i wartką akcję".

Mass Effect 2 powstaje z myślą o posiadaczach komputerów PC oraz konsoli Xbox 360.

Jeśli chcecie dowiedzieć się dlaczego warto czekać na Mass Effect 2, powinniście przeczytać nasz artykuł: "Mass Effect - Recenzja jednego z najlepszych RPG roku!".