Premiera Neverwinter Nights 2!

To już dziś! Na półki sklepowe w całym kraju trafiły pudełka z fantastyczną grą Neverwinter Nights 2 w środku. Czy "dwójka" ustanowi nową jakość w grach opartych na świecie Dungeons & Dragons? Czy przebije popularnością doskonałe Baldur's Gate?

Premiera Neverwinter Nights 2!

Zaczyna się jak zawsze - ubij kilka zwierzaków. Kończy... Ratowaniem świata.

Trzeba przyznać, że polski dystrybutor, CD Projekt, zadbał o odpowiednią dla tak wielkiego hitu oprawę.

Firma z dumą deklaruje, że rodzima edycja NWN jest unikatowa w skali świata. Dostępne są dwie wersje pudełek - białe i czarne, każde z nich symbolizuje jedną z sił po jakiej może się opowiedzieć gracz - Dobro lub Zło.

Sam zestaw premierowy zawiera NWN 2 na płycie DVD, dodatkową płytę audio ze ścieżką dźwiękową, obszerną instrukcję (160 stron!), poradnik oraz przyzwoite etui.

Warto dodać kilka słów o lokalizacji gry. Jak zawsze w przypadku gier z serii BG, ID oraz NWN, stoi ona na bardzo wysokim poziomie. Przetłumaczono łącznie kilka tysięcy stron tekstu i nagrano ponad 15 godzin dialogów. W nagraniach wzięły udział polskie gwiazdy filmowe i teatralne, w tym Piotr Fronczewski, Krzysztof Kowalewski, Marian Opania, Henryk Talar, oraz Wiktor Zborowski.

Neverwinter Nights 2 została wydana w pełnej polskiej wersji językowej w sugerowanej cenie 129,90 złotych (199,90 złotych za Edycję Kolekcjonerską). Grę można nabyć taniej przy wykorzystaniu Wirtualnych Pieniędzy na stronie dystrybutora.

Oficjalna strona pod tym adresem.