Premiera Nintendo GameCube

Wczoraj odbyła się światowa premiera najnowszej konsoli Nintendo - GemeCube. 500 tys. urządzeń w cenie 210 USD trafiło na półki japońskich sklepów.

Wczoraj odbyła się światowa premiera najnowszej konsoli Nintendo - GemeCube. 500 tys. urządzeń w cenie 210 USD trafiło na półki japońskich sklepów. W związku z wydarzeniami w USA firma nie zdecydowała się na barwną i huczną prezentację nowego produktu, co jest rzeczą niebywałą, biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie japońskich konsumentów konsolami.

Wejście produktu na rynek poprzedziła za to agresywna, miesięczna kampania promocyjna, która miała na celu przekonać Japończyków do zakupu GameCube, zamiast niezwykle popularnej w tym kraju konsoli Sony PlayStation2.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [22.10.2021]
  • x-kom - najlepsze okazje zakupowe [23.10.2021]
  • Apple szykuje konsole do gier. Czy to konkurent dla PS5 i Xbox Series X?

Premierę na chłonnym rynku USA zaplanowano na 18 listopada. Sprzedawcy w Japonii są bardzo zadowoleni z wyników pierwszego dnia sprzedaży. W tym dniu klienci zakupili 80% dostarczonych konsol, a przewiduje się, że cała pierwsza partia produktów zostanie wyprzedana do końca tygodnia. Obecnie w sklepach znajdziemy 3 tytuły gier przeznaczonych specjalnie dla nowej konsoli. Są to gry: "Luigi's Mansion", "Wave Race: Blue Storm" (stworzone przez Nintendo) oraz "Monkey Ball" autorstwa Segi. Każdy z programów kosztuje ok. 50 USD.