Premiera Office'a 2013 dla Androida i iOS zapowiedziana i...odwołana przez Microsoft

Czeski oddział Microsoftu potwierdził, że obecnie trwają prace nad mobilną wersją Office'a dla Androida i iOS. Co więcej, przedstawił datę jego premiery. Okazało się jednak, że nieco pospieszył się z ujawnieniem tych rewelacji...


W wywiadzie udzielonym serwisowi IHNED Petr Bobek, menadżer produktu w czeskim oddziale Microsoftu, podzielił się bardzo interesująca informacją, z której wynikało, że pakiet biurowy Office 2013 dla systemów Android i iOS zostanie wydany w marcu przyszłego roku.

Czeski oddział w wydanym komunikacie prasowym poinformował również, że standardowy Office 2013 zostanie udostępniony dla przedsiębiorców w grudniu, natomiast jego wersja konsumencka pojawi się w lutym przyszłego roku.

No to się pan Bobek pospieszył...

Jak się okazało, Petr Bobek najwyraźniej wyrwał się przed orkiestrę, gdyż na jego sensacyjne doniesienia bardzo szybko zareagował Frank X. Shaw, rzecznik Microsoftu, który napisał na Twitterze:

"Informacje udostępnione przez nasze przedsiębiorstwo zależne w Republice Czeskiej są niedokładne. Obecnie nie mamy nic więcej do dodania"

Office dla iPada

Warto przypomnieć, że już w lutym pojawiły się informacje, z których wynikało, że Microsoft szykuje się do wydania Office'a dla iPada. Gigant z Redmond szybko jednak zaprzeczył tym doniesieniom.

W każdym razie możemy być raczej pewni, że jego pakiet biurowy najpierw zagości na tabletach Surface pracujących pod kontrolą Windows 8 RT, natomiast dopiero później może zostać wydany w wersjach współpracujących z konkurencyjnymi platformami.