Premiera PS4 w Japonii odbędzie się dopiero w przyszłym roku. Dlaczego?

Sony to japońska firma, a jej produkty na rodzimym rynku cieszą się dużym powodzeniem. Niestety miłośnicy konsoli PlayStation z Kraju Kwitnącej Wiśni będą mimo to musieli poczekać na nowe PS4 znacznie dłużej, niż gracze z Europy i Stanów Zjednoczonych. Producent próbuje to tłumaczyć, ale wymieniane przez niego argumenty są mało przekonujące.

Niedawno okazało się, że premiera nowej konsoli PS4 nie odbędzie się jednocześnie na całym świecie. Co więcej, producent postanowił na starcie potraktować swój własny kraj jako rynek drugiej kategorii. Japońscy gracze mogą poczuć się oszukani, ponieważ nowe PlayStation 4 trafi w ich ręce ze sporym poślizgiem. Oficjalne powody tej decyzji Sony przedstawiło kilku przedstawicieli firmy na łamach serwisu Eurogamer.

Premiera PS4 w Japonii odbędzie się dopiero w przyszłym roku. Dlaczego?

ps4

Główną przyczyną opóźnionej premiery PS4 w Japonii ma być brak odpowiedniej ilości istotnych “startowych tytułów” atrakcyjnych dla japońskiego rynku. Japoński gracz oczekuje bowiem nieco innych pozycji niż gracze ze Stanów i Europy. Firma najwidoczniej stara się odpowiedzialność zrzucić na deweloperów, który nie wyrobili się z przygotowaniem gier, podczas gdy produkcje dla USA i Starego Kontynentu są już gotowe.

Japońscy deweloperzy według pracowników Sony skupili się w tym roku na rynku mobilnym, nie nowej generacji dorosłych konsol. Nie sposób jednak uwierzyć w te powody bez mrugnięcia okiem. Twórcy PS4 ewidentnie starają się powalczyć z Microsoftem i jego Xboksem One w USA i to tam na wstępie skupią się wszystkie wysiłki firmy. Na rodzimym rynku zaś nie mają co się obawiać, bo w Japonii marka Xbox w porównaniu z PlayStation praktycznie nie istnieje.

Zobacz również:

  • Darmowe gry na PC, PlayStation oraz Xbox. Sprawdź najnowsze okazje [24.09.2021]
  • Najlepsze promocje na sprzęt dla fotografów [Aktualizacja 25.09.2021]

źródło: eurogamer.net