Premiera PS5 w Polsce - sprawdź, gdzie jeszcze można kupić konsole [18.12.2020]

Chcieliście kupić PlayStation 5, ale nie zdążyliście "złapać" swojego pre-ordera? Nie rozpaczajcie, macie jeszcze okazję zdobyć swoją wymarzoną konsolę w dniu premiery.


Konsole nowej generacji to obecnie towar deficytowy. Zarówno Xbox Series X, jak i PlayStation 5 są obecnie niemal nie do dostania. Mamy jednak dobre wieści dla osób, które chciałby jeszcze w tym roku zakupić nową konsolę Sony.

Przypomnijmy, polska premiera PS5 odbędzie się już w najbliższy czwartek (19 listopada). Obecnie, niemal na całym świecie, nie ma możliwości złożenia zamówienia na konsole. Na szczęście, coraz więcej sklepów (również tych rodzimych) informuje, że sprzęt będzie dostępny w sprzedaży w dniu premiery.

ps5

Oczywiście należy pamiętać, że liczba udostępnionych egzemplarzy PlayStation 5 będzie mocno ograniczona. W Polsce, następujące sklepu potwierdziły sprzedaż konsoli w dniu jej debiutu:

PlayStation 5 w Media Expert

PlayStation 5 w Media Markt

PS5 w RTV Euro AGD

PS5 w Neonet

Co więcej, dostępność konsol PlayStation 5 w dniu premiery potwierdził także Amazon. Te będziecie mogli zdobyć w:

Nam pozostaje życzyć wam udanych łowów i jeszcze lepszego rozpoczęcia nowej, dziewiątej już, generacji konsol. Szczególnie, że już czeka na nas kilka znakomitych gier.

Aktualizacja 22.11.2020

Zainteresowanie PS5 w Polsce znacznie przekroczyło możliwości Sony, jak i sklepów z elektroniką. Jeśli wciąż nie udało się wam zdobyć upragnionego egzemplarza, to mamy dla was dobre wieści. Przedstawiciele sieci sklepów RTV Euro AGD poinformowali, że jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia otrzymają kolejną pulę konsol Sony.

Jest jednak pewien haczyk, ze względu na bardzo ograniczoną liczbę PS5, sklep nie uruchomi klasycznej sprzedaży. Zamiast tego, osoby które najwcześniej zarejestrowały się na newsletter dotyczący PS5 będą mogły liczyć na wiadomość e-mail bądź telefon od pracowników sklepu z ofertą zakupu konsoli. Proces ten rozpocznie się już po 25 listopada.

Jeśli zatem chcecie zwiększyć swoje szanse na otrzymanie konsoli, to radzimy wam jak najszybciej udać się na tę stronę i będąc zalogowany na swoim koncie w RTV Euro AGD "kliknąć" - "powiadom o dostępności". Jeśli szczęście wam sprzyja, to już za kilka dni możecie zyskać szansę na zakup upragnionej konsoli.

Niektóre osoby już otrzymały takie maile od sklepu:

Szanowny Kliencie

Chcielibyśmy poinformować, że mamy już potwierdzone informacje o pierwszej dostawie konsol PS5, ale ich liczba będzie bardzo ograniczona. W związku z tym nie uruchamiamy teraz sprzedaży przez stronę www.euro.com.pl.

Nasi konsultanci po 25.11.20 mailowo lub telefoniczne (jeżeli mamy numer telefonu i zgodę na kontakt) skontaktują się z tymi osobami, które najwcześniej zarejestrowały się na nasz newsletter dotyczący PS5 na stronie produktu.

Każdej z tych osób zaproponujemy 1 konsolę PS5 w wersji z napędem. Zakup będzie możliwy przy opłacie z góry lub przy odbiorze (gotówka), ze względów technicznych nie będzie możliwości zakupu produktu w systemie ratalnym.

Prosimy o sprawdzanie skrzynek e-mail i konfiguracji filtra antyspamowego, abyśmy mogli do wszystkich dotrzeć z informacją. Możemy też kontaktować się telefonicznie z numeru 855 855 855.

Gdy tylko uzyskamy potwierdzenie dotyczące dostępności konsol w najbliższej przyszłości, niezwłocznie o tym poinformujemy.

Nam pozostaje, po raz kolejny, trzymać za was kciuki i życzyć powodzenia.

Aktualizacja 26.11.2020

Sony nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa w kwestii dostępności konsol PlayStation 5. Japoński producent pochwalił się, że PS5 zanotowało najlepszy start w historii marki. Co jednak najbardziej istotne dla użytkowników, którym nie udało się jeszcze kupić konsoli dziewiątej generacji - Sony nie zamierza "spoczywać na laurach" i już szykuje kolejną partię urządzeń, która niebawem ma trafić do sklepów na całym świecie. Kiedy dokładnie? Włodarze firmy zapewniają, że PS5 z całą pewnością nie zabraknie na święta Bożego Narodzenia.

Większość graczy na świecie z całą pewnością nie mogłaby sobie wyobrazić lepszego prezentu pod choinką niż właśnie PlayStation 5. Warto zatem być czujnym i zwracać uwagę na komunikaty sklepów. Biorąc pod uwagę zainteresowanie nową konsolą Sony, to wielce prawdopodobne, że i kolejna dostawa "rozejdzie" się w oka mgnieniu.

Aktualizacja 10.12.2020

Mamy dobre wieści dla osób, które jeszcze przed świętami chcą zdobyć egzemplarz PlayStation 5. Przedstawiciele sklepu RTV Euro AGD poinformowali, że już dzisiaj - 10 grudnia, od godziny 13:00 do sprzedaży powróci konsola PS5!

Ilość egzemplarzy będzie jednak mocno ograniczona. Możemy się zatem spodziewać, że po raz kolejny będziecie musieli wykazać się nie lada refleksem i liczyć na sporą dozę szczęścia. Warto tu przypomnieć, że w ramach podobnej akcji w sieci sklepów MediaExpert - kilkaset konsol sprzedało się w zaledwie kilka minut.

Czy jeszcze gdzieś można obecnie dostać PS5? Niestety, pomimo zapewnień Sony, wciąż jest to towar deficytowy. Powinniśmy być jednak dobrej myśli bowiem do sklepów regularnie spływają kolejne dostawy. Już na początku przyszłego roku sytuacja z PS5 powinna się unormować. Jeśli nie chcecie czekać do tego czasu, to pozostaje wam wypatrywanie kolejny "szybkich sprzedaży" organizowanych przez sklepy. Możecie też spróbować alternatywy w postaci PS4, które naszym zdaniem wciąż jest niezłym wyborem.

Aktualizacja 14.12.2020

PlayStation 5 wciąż jest trudno dostępnym towarem. Obecnie konsolę można zdobyć tylko "z drugiej ręki", na licznych aukcjach internetowych. My jednak całkowicie odradzamy wam nabywanie sprzętu w ten sposób. Nie dość, że za sprzęt wyceniony przez producenta na niecałe 2300 złotych trzeba zapłacić nawet dwukrotnie więcej, to dodatkowo wspieracie tego typu praktyki.

Co jednak, jeśli wyjątkowo zależy wam na otrzymaniu sprzętu jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia? Cóż, musicie być cierpliwi i czujni. Specjalnie dla was sprawdziliśmy dostępność PS5 w najpopularniejszych sklepach z elektroniką w Polsce. Jeśli jesteście ciekawi jak sprawa wygląda na bieżąco i ile obecnie trwa dostawa PlayStation 5, to zapraszamy do lektury tutaj.

Aktualizacja 18.12.2020

Sony niestety niczego się nie uczy i o każdą kolejną dostawę PlayStation 5 klienci muszą bezpardonowo walczyć. Jeśli wciąż chcecie zakupić sprzęt Microsoftu, to już teraz musicie udać się na stronę sklepu Media Expert i wyczekiwać "zimowej przedsprzedaży PS5". Jak poinformowali włodarze sklepu już dzisiaj pojawi się kolejna pula konsol. Niestety nie podano jej dokładnej liczby, więc standardowo o każdy egzemplarza będzie trzeb powalczyć. Przedsprzedaż PS5 w Media Expert potrwa do 21 grudnia lub wyczerpania zapasów.

Jeśli jednak liczycie, że z nowego sprzętu będziecie mogli cieszyć się już w najbliższe święta, to musimy rozwiać wasze nadzieje. Nawet jeśli uda wam się zarezerwować swój egzemplarz PS5, to na jego dostawę poczekacie do stycznia.

Standardowe wydanie PlayStation 5 będzie rozsyłane do klientów od 21 stycznia, natomiast PlayStation 5 Digital Edition od 13 stycznia.

Jeśli zależy wam na nowej generacji, to warto wypatrywać swojej szansy, bowiem niewiele na to wskazuje, iż problem z dostępnością PS5 zostanie szybko rozwiązany.