Premiera Palmów

W ofercie firmy Palm pojawiły się nowe produkty, w tym asystent cyfrowy m100, przeznaczony głównie dla domowych użytkowników.

W ofercie firmy Palm pojawiły się nowe produkty: asystent cyfrowy m100, Palm VIIx i dwie limitowane edycje PalmVx. Najciekawszą z nowych propozycji firmy jest kosztujący 149 USD asystent cyfrowy Palm m100. Urządzenie ma nietypowy, owalny kształt, a poza tym można do niego dokupić specjalne różnokolorowe "nakładki" (ten chwyt marketingowy firma "pożyczyła" od producenta telefonów komórkowych - Nokii).

Model m100 zaprojektowano z myślą o użytkownikach domowych, a nie przedsiębiorcach, zmieniły się np. dostępne programy, narzędzia do analizy kosztów zastąpiły budzik i notatnik. Urządzenie ma specjalną "pokrywkę" na delikatny wyświetlacz, jest też o 20% mniejsze od poprzednich tego typu produktów. Nowa aplikacja NotePad pozwala użytkownikom na tworzenie odręcznych notatek i rysunków, przeglądarka AvantGo umożliwia oglądanie za pomocą Palma stron internetowych.

Ponadto Palm odświeżył przenośny komputer VII. Jego nowa wersja ma 8 MB pamięci - cztery razy więcej niż poprzednik. Dzięki temu użytkownicy Palmów mogą przechowywać więcej danych oraz instalować ok. 40 drobnych aplikacji służących do dokonywania zakupów, czytania wiadomości i innych informacji z Internetu. Cena nowego Palma oznaczonego symbolem VIIx wynosi 449 USD.

Firma przedstawiła też nowe urządzenia peryferyjne, m.in. Palm Ethernet Cradle pozwalający na synchronizację przenośnego komputera z PC. Wkrótce ma pojawić się Mobile Internet Kit, pozwalający na komunikację z Internetem za pomocą telefonu komórkowego.


Zobacz również