Premiera Photoshopa 6.0

Firma Abobe zapowiedziała na ostatni kwartał bieżącego roku premierę wersji 6.0 Photoshopa, swojej sztandarowej aplikacji graficznej.

Zapowiedziany przez Adobe Systems Photoshop 6.0 został zaopatrzony w narzędzia do tworzenia grafiki wektorowej i nowe funkcje projektowania i modyfikowania warstw (layer design). Oprócz tego zostały rozwinięte narzędzia i opcje internetowe, które pojawiły się już w wersji 5.5, a Photoshop 6.0 jest bardziej zintegrowany z programem do zaawansowanych zadań WWW, ImageReady 3.0 i innymi aplikacjami Adobe.

Pierwsze testy i oceny wykazują, że nowy Photoshop jest o wiele bardziej przejrzysty i wydajniejszy od swojego poprzednika i recenzenci zgodnie stwierdzili, że wersja 6.0 to jego najbardziej przełomowa aktualizacja.

Adobe Photoshop 6.0 wymaga procesora PowerPC, Mac OS 8.5 albo późniejszego, 64MB RAM i 125MB wolnego miejsca na dysku. Aby jednocześnie korzystać z Photoshopa 6.0 i ImageReady wymagane jest 128MB pamięci RAM. Photoshop 6.0 ma pojawić się na półkach sklepowych w trzecim kwartale bieżącego roku w cenie 399GBP (bez VAT-u), a aktualizacja z wersji 5.5 ma kosztować 125GBP.

www.adobe.com


Zobacz również