Premiera PlayStation 4K oficjalnie potwierdzona

Odświeżona wersja konsoli PlayStation 4 oferująca możliwość obsługi materiałów 4K faktycznie istnieje.

Od miesięcy pojawiają się spekulacje na temat odświeżonej konsoli PlayStation 4 mającej ponoć nosić kodowe oznaczenie PlayStation Neo. Dzisiaj wiemy już, że urządzenie to faktycznie trafi na rynek. Jego premierę oficjalnie potwierdził bowiem w rozmowie z Financial Times Andrew House, dyrektor Sony Interactive Entertainment.

PlayStation 4K - jak się będzie nazywała nowa konsola?

Do tej pory w spekulacjach pojawiały się nazwy PlayStation 4K i Playstation 4.5K. Później dołączyło do nich wspomniane kodowe oznaczenie Neo. Andrew House użył natomiast określenia "high-end PS4”. Obecnie nie wiadomo więc jak zostanie nazwana nowa konsola Sony.

PlayStation 4K - czy zastąpi PlayStation 4?

Nie. Nowa wersja PlayStation 4 wzbogaci ofertę Sony, co oznacza, że będziemy mogli kupić dwie konsole tej samej generacji różniące się jednak możliwościami. Obecnie nie wiadomo też ile zapłacimy za odświeżoną "czwórkę". Na pewno będzie jednak droższa od konsoli PlayStation 4 (mam nadzieję, że Sony zdecyduje się na obniżkę jej ceny).

PlayStation 4K - co ją będzie wyróżniało?

Oczywiście przede wszystkim możliwość obsługi materiałów 4K, co oznacza również jednocześnie zastosowanie mocniejszych podzespołów.

PlayStation 4K - kiedy premiera?

Tego niestety nie wiadomo. Pewne jest już jednak, że odświeżona wersja PlayStation 4 nie zostanie zaprezentowana na najbliższych targach E3.