Premiera PlayStation 5 i Xbox Series X nie jest zagrożona

Daniel Ahmad informuje, że premiera konsol kolejnej generacji nie jest zagrożona, ale sytuacja może się zmienić w ciągu najbliższych dni.

W chwili obecnej nie ma żadnych niepokojących informacji od Sony i Microsoftu. Przygotowania do premiery konsol nowej generacji przebiegają zgodnie z planem. Na dzień dzisiejszy nie powinniśmy obawiać się, że konsole nie trafią do sprzedaży przed Świętami Bożego Narodzenia.

Premiera PlayStation 5 i Xbox Series X nie jest zagrożona

Źródło: microsoft.com

Powyższe informacje zostały przekazane za pośrednictwem Twittera przez analityka branżowego Daniela Ahmada.

Zobacz również:

Zaledwie wczoraj portal wccftech opublikował raport firmy badawczej DFC Intellligence, w którym stwierdzono, że konsole nowej generacji od Sony i Microsoftu najprawdopodobniej nie trafią do sklepów zgodnie z planem ze względu na problem z utrzymaniem łańcucha dostaw.

W raporcie można przeczytać, że "Koronawirus prawdopodobnie będzie miał duży krótkoterminowy wpływ na dostarczenie na rynek obu konsol... Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jedna lub obie konsole nie zostaną uruchomione w 2020 r... Jeśli konsole zostaną uruchomione, podaż będzie prawdopodobnie ograniczona, a ceny początkowe mogą być wyższe niż oczekiwano."

Według najnowszych informacji przekazanych przez Ahmada obecnie nie ma żadnych oznak, które wskazywałyby na przesunięcie premiery konsol nowej generacji. Dodaje on jednak, że sprawa jest bardzo dynamiczna i może szybko się zmienić.

Po wstrzymaniu produkcji w związku z wybuchem pandemii koronawirusa łańcuch dostaw z Państwa Środka powoli powraca do normy. Zarówno Sony, jak i Microsoft z pewnością monitorują sytuację i robią wszystko, co w ich mocy, aby nie doszło do odroczenia premiery konsol nowej generacji.

Przypominamy, że pod koniec 2020 roku na rynku ma pojawić się Sony Playstation 5 oraz Xbox Series X. To konsole nowej generacji, które zastąpią dostępne od 2013 roku PlayStation 4 oraz Xbox'a One. Wśród nowości znajdzie się obsługa 8K, szybkie dyski półprzewodnikowe oraz większa ilość pamięci operacyjnej.

Tymczasem zachęcamy do sprawdzenia cen Xbox'a One S oraz PlayStation 4

Aktualne ceny w sklepach

Źródło: wccftech.com