Premiera Redmi Note 11 już w przyszłym tygodniu!

Już w przyszłym tygodniu chiński producent zaprezentuje kolejne urządzenie z serii Redmi Note. Nowy tani smartfon ma szansę być hitem.

Fot. Redmi

Od jakiegoś czasu zastanawialiśmy się, czy chiński producent zdąży zaprezentować kolejne urządzenia z serii Redmi Note w październiku, czy może jednak nastąpi to dopiero w listopadzie. Dzisiaj Redmi rozwiało nasze wątpliwości. W krótkim komunikacie na portalu społecznościowym Weibo poinformowało, że premiera Redmi Note 11 odbędzie się w przyszłym tygodniu. Nastąpi to dokładnie 28 października o godzinie 19 lokalnego czasu chińskiego, czyli o godzinie 13 czasu polskiego. Spodziewamy się, że Redmi zaprezentuje dwa urządzenia: bazowy Redmi Note 11 oraz Redmi Note 11 Pro.

Premiera Redmi Note 11 już w przyszłym tygodniu!

Urządzenia z serii Redmi Note od dłuższego czasu znane są z oferowania ciekawych rozwiązań i specyfikacji technicznej w stosunkowo przystępnej cenie. Spodziewamy się więc, że tegoroczny średniak Redmi będzie kontynuował ten trend. Już pierwsze spojrzenie na plakaty zapowiadające wydarzenie pokazują nam niektóre szczegóły Redmi Note 11. Widzimy, że przednia kamera zostanie umieszczona w małym wycięciu w wyświetlaczu. W górnej krawędzi telefonu znajdzie się miejsce na wejście słuchawkowe oraz logo JBL. Ta znana firma jest bowiem producentem głośników, które znajdziemy w smartfonie. Główny aparat ma charakteryzować się aż 108 MP rozdzielczością. Telefon posiada także dodatkowe obiektywy. Przednia kamera to natomiast 16 MP jednostka.

Zobacz również:

Za odpowiednio wydajną pracę Redmi Note 11 odpowiedzialny będzie procesor MediaTek Dimensity 810. Smartfon dostępny będzie z 6/8 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci masowej w następujących konfiguracjach: 6/128 oraz 8/128. Otrzyma także wyświetlacz LCD o 120 Hz częstotliwości odświeżania. Ma posiadać baterię o pojemności 5000 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania 33 W.

Model Redmi Note 11 Pro ma posiadać natomiast 8 GB RAM i 256 GB pamięci masowej, które wspierają procesor MediaTek Dimensity 920. Ekran w bogatszym wariancie to panel OLED ze 120 Hz częstotliwością odświeżania. Ma on także wspierać szybkie ładowanie 67 W, lub 120 W.

Spodziewamy się, że w kolejnych dniach poprzedzających premierę pojawi się więcej szczegółów dotyczących specyfikacji technicznej. Cena urządzenia ma wahać się pomiędzy 249 a 299 dolarów (ok. 1000 - 1200 złotych).

Zobacz także: Oppo chce dołączyć do gigantów! Zrobi to co Google, Apple i Samsung?