Premiera Samsung Galaxy A51 5G tuż-tuż

Koronawirus nie przeszkadza Samsungowi we wprowadzaniu na rynek kolejnych modeli. Wszystko wskazuje na to, że wersja 5G średniaka A51 jest już gotowa do sprzedaży.

Samsung niedawno zaprezentował Galaxy A71, a potem jego wersję 5G na wybranych rynkach. Teraz przyszedł czas na edycję Galaxy A51 z obsługą tego standardu łączności. W Korei Południowej pojawiła się dedykowana takiemu właśnie modelowi strona pomocy technicznej, gdzie smartfon występuje pod nazwą kodową SM-A516N. Z danych, jakie można tam znaleźć, wynika, że korzysta on z procesora Exynos 980, a cała reszta pozostaje bez zmian w stosunku do podstawowej wersji. Czyli - mamy tu aparat tylny z czterema obiektywami (główny 48 Mpix, szerokokątny 12 Mpix, sensor głębii 5 Mpix, makro 5 Mpix), przedni 32 Mpix oraz baterię 4000 mAh z szybkim ładowaniem 15W.

Premiera Samsung Galaxy A51 5G tuż-tuż

Samsung Galaxy A51 pojawił się w styczniu. Jest o jeden z trzech średniaków na rok 2020, będących następcami modeli zeszłorocznych. A51 to oczywiście model na bazie A50. Warto zauważyć, że pierwszą aktualizację firmware dostał niecały miesiąc po rynkowej premierze. Jego edycja 5G wpisuje się w plany producentów, którzy będą coraz częściej wprowadzać obsługę tego nowego standardu łączności, jednak wypada zauważyć, że w naszym kraju jest on jeszcze mało rozpowszechniony.

Zobacz również:

  • Promocje w Orange: rabat na smartfony, telewizor 55" i pakiet HBO
  • Galaxy Z Fold 3 i S Pen? To możliwe!

Źródło: GSM Arena