Premiera Snapdragon 8 Gen 1+ zostaje przesunięta na drugą połowę 2022 roku

Najbardziej prawdopodobnym powodem opóźnienia jest obecna sytuacja epidemiologiczna w Chinach.

Premiera Snapdragon 8 Gen 1+ zostaje przesunięta na drugą połowę 2022 roku

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 / fot. Qualcomm

Qualcomm podobno miał wprowadzić na rynek chipset Snapdragon 8 Gen 1+ jeszcze w tym miesiącu, ale przeciek z Chin ujawnił, że bardziej prawdopodobne jest, że platforma pojawi się w drugiej połowie roku. Według Digital Chat Station, który zwykle nie myli się w sprawie tego typu plotek, powodem jest obecna sytuacja epidemiologiczna w Chinach.

Państwowa agencja Xinhua cytuje przywódców politycznych w azjatyckim kraju, że rozluźnienie środków "bez wątpienia doprowadzi do masowej liczby infekcji", co poważnie wpłynie na gospodarkę i rozwój społeczny życia i zdrowia ludzi.

Zobacz również:

  • Najmocniejsze smartfony z Androidem w 2023 roku

Według Digital Chat Station, Lenovo i Qualcomm mają "dobre relacje", co sugeruje, że pierwszym telefonem z nowym układem może być Motorola Edge 30 Ultra. W końcu Edge 30 Pro (wprowadzony w Chinach jako Edge X30) był pierwszym telefonem ze Snapdragonem 8 Gen 1.

Nazwa "Snapdragon 8 Gen 1+" to wciąż tylko sugestia, ale można się spodziewać, że GPU zostanie wzmocnione, podczas gdy procesor pozostanie taki sam jak w obecnym flagowcu - jeden potężny Cortex-X2 o częstotliwości (prawie) 3 GHz, trzy kolejne jednostki Cortex-A710 i cztery rdzenie Cortex-A510 zapewniające wydajność.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: