Premiera Splinter Cell

Niezwykle popularna wśród użytkowników Xboxa gra Splinter Cell doczekała się wreszcie oficjalnej daty premiery wersji na PC.

Już jakiś czas temu Ubi Soft informowała o ukończeniu prac nad pecetową wersją xboxowego przeboju, jednak informacje na temat konkretnej daty premiery pozostawały wciąż tajemnicą. Wreszcie jednak wydawca zdecydował się uchylić rąbka tajemnicy i wiemy już, że w Stanach Zjednoczonych gra będzie dostępna w sklepach już od 18 lutego 2003 r. Premiera europejska przewidziana jest kilka tygodni później a do naszych sklepów powinna zawitać pod koniec lutego.

Wersja Splinter Cell przeznaczona na PC będzie niemal kalką oryginalnej gry przeznaczonej na Xboxa. W grze wcielimy się w Sama Fishera, agenta tajnej komórki szpiegowskiej NSA, który wykorzystując najnowocześniejsze gadżety elektroniczne jest wstanie zdobyć niemal każdą tajną informację, pozostając jednocześnie "niewidzialnym" dla wrogich służb wywiadowczych.

Polskim dystrybutorem gry jest firma Palyt IT i choć nie znamy dokładnej daty premiery wiemy, że Splinter Cell będzie dostępny w naszych sklepach za 129,99 zł.