Premiera Starcraft II: Legacy of the Void już 10 listopada!

Epicka opowieść przeznaczona dla jednego gracza, zupełnie nowe tryby współpracy oraz zacięta rywalizacja w trybie wieloosobowym – to wszystko składa się na niesamowite wrażenia, jakie zapewni ostatnia część trylogii StarCraft II.

Armada protosów szykuje się do bitwy, nadchodzi bowiem moment odzyskania Aiuru! Blizzard Entertainment ogłosił dzisiaj, że StarCraft II: Legacy of the Void, wyczekiwana, trzecia część trylogii strategii czasu rzeczywistego StarCraft II, zmaterializuje się w sklepach na całym świecie już 10 listopada. W Legacy of the Void gracze poprowadzą legendarnych wojowników, Artanisa i Zeratula, do walki o zjednoczenie rasy protosów, odzyskanie ich ojczyzny i pokonanie prastarego zła, które zagraża całemu wszechświatowi.

Data premiery Legacy of the Void została ujawniona podczas finałów 3 sezonu StarCraft II World Championship Series rozgrywanych w Krakowie i transmitowanych na żywo na całym świecie. Uczestnicy zawodów i widzowie byli również świadkami premierowego pokazu wypełnionego akcją filmu wprowadzającego do Legacy of the Void, który można już obejrzeć!

StarCraft II: Legacy of the Void to emocjonujące zakończenie wielokrotnie nagradzanej sagi, która rozpoczęła się wydaną w 1998 roku grą StarCraft. W rozbudowanej kampanii skupiającej się na rasie protosów gracze obejmą dowództwo nad Włócznią Aduna – wspaniałym okrętem protosów zdolnym zmieniać przebieg bitew, a ponadto będą mogli dowiedzieć się, jakie przeznaczenie pisane jest protosom i jak ostatecznie potoczą się losy Jima Raynora, byłego szeryfa, a obecnie przywódcy rebeliantów, oraz Sary Kerrigan, znanej jako Królowa Ostrzy zergów.

„Legacy of the Void to zrealizowane z rozmachem podsumowanie kontynuowanej od 17 lat sagi” – powiedział Mike Morhaime, prezes i współzałożyciel Blizzard Entertainment. „Nowe jednostki, zautomatyzowane turnieje, tryby współpracy graczy i wiele innych nowości wprowadzonych w tym dodatku czyni ze StarCraft II szczytowe osiągnięcie w gatunku strategii czasu rzeczywistego. Nie możemy się doczekać aż gracze przekonają się o tym osobiście już w listopadzie”.

W Legacy of the Void wprowadzimy nowe sposoby na zabawę w niezrównanej strategii czasu rzeczywistego jaką jest StarCraft II. W Trybie Archonta dwójka graczy będzie mogła wspólnie kontrolować jedną bazę i armię w walce z przeciwnikami. Dzieląc się zadaniami dowodzenia wojskiem oraz zarządzania zasobami, współpracujący zawodnicy będą mogli skupić się na wybranych przez siebie obszarach rozgrywki i wcielać w życie bardziej złożone strategie.

W Legacy of the Void wprowadzimy również misje w trybie współpracy, które będzie można rozgrywać ze znajomymi. W trybie tym gracze zjednoczą siły i będą wykonywać zadania, przyjmując role potężnych dowódców znanych z sagi StarCraft. Każdy z tych dowódców będzie wnosił do gry niepowtarzalne umiejętności i zapewni swoim oddziałom wyjątkowe wzmocnienia. Gracze będą walczyć ramię w ramię, uczestniczyć w specjalnych scenariuszach oraz – w miarę postępów poczynionych w grze – ulepszać zdolności, którymi dysponują ich postacie.

Nasze najnowsze jednostki tchną nowe życie w bitwy toczone w trybie wieloosobowym, które stanowią podstawę rywalizacji w StarCraft II . Rój zergów na nowo zasymiluje sekwencję czyhacza, stwora doskonale znanego ze StarCraft: Brood War™, który sieje spustoszenie wśród piechoty swoimi wysuwanymi spod ziemi kolcami. Protosi wyślą na pole walki mobilną broń zwaną destabilizatorem, który wykorzystuje niezwykle potężne impulsy energetyczne, aby unieszkodliwiać całe zastępy sił naziemnych wroga. Terranie z kolei będą mogli skupić się na zapewnieniu sobie przewagi powietrznej dzięki liberatorowi, wszechstronnemu, ciężko uzbrojonemu statkowi bojowemu wyposażonemu w podwójne wyrzutnie rakiet i posiadającemu zdolność transformacji w nieruchomą, powietrzną platformę bojową – analogicznie do swojego naziemnego odpowiednika, czyli czołgu oblężniczego. Łącznie w grze pojawi się sześć nowych jednostek – po dwie dla każdej rasy – a wiele z istniejących zostanie ulepszonych, aby przygotować je na nadchodzące bitwy.

Legacy of the Void wprowadzi również usprawnienia sieciowego trybu wieloosobowego w postaci zautomatyzowanych turniejów, które pozwolą graczom brać udział w emocjonujących rozgrywkach i rywalizować z pozostałymi członkami społeczności StarCrafta II.

Legacy of the Void to samodzielny dodatek do gry, który nie wymaga posiadania ani gry StarCraft II: Wings of Liberty® ani dodatku Heart of the Swarm® (który od teraz również jest samodzielną grą).

Dodatek Legacy of the Void zostanie wydany na całym świecie 10 listopada na komputery z systemem Windows oraz na komputery Mac®. Gra ukaże się w wielu pełnych wersjach językowych: angielskiej, polskiej, brazylijskiej portugalskiej, francuskiej, niemieckiej, włoskiej, koreańskiej, europejskiej i południowoamerykańskiej hiszpańskiej, uproszczonej i tradycyjnej chińskiej oraz rosyjskiej.

Limitowana edycja kolekcjonerska w wydaniu pudełkowym zawierać będzie wszystkie elementy cyfrowej wersji deluxe Legacy of the Void, a także specjalne wydanie kolorowego „Podręcznika operacyjnego StarCrafta” w twardej oprawie, płytę DVD z filmami z gry i materiałami specjalnymi oraz ścieżkę dźwiękową na płycie CD.