Premiera Starcrafta przed końcem 2008?

Redaktorzy bardzo popularnego wśród zawodowych graczy serwisu GosuGamers.net, pokusili się o opublikowanie artykułu, w którym przedstawili swoje stanowisko wobec przypuszczalnej daty wydania Starcrafta 2. Według ich spekulacji tytuł powinien ujrzeć światło dzienne jeszcze przed końcem 2008 roku.

Zachodni serwis GosuGamers.net to jedna z najpopularniejszych witryn poświęconych tytułom Starcraft i Warcraft. Redaktorzy portalu jako jedni z pierwszych wskazali prawidłowy tytuł ogłoszonego w sobotę projektu Blizzarda, czyli Starcrafta 2.

Teraz, kiedy największa tajemnica została już wyjaśniona, pojawiły się kolejne pytania. Najważniejszym z nich jest niewątpliwie "kiedy Starcraft 2 trafi na rynek?" Sam Blizzard podczas prezentacji odpowiedział w swoim stylu "kiedy będzie gotowy".

Fanom jednak odpowiedź nie wystarczyła. Po burzliwej dyskusji redaktorzy GosuGamers doszli do wniosku, że Starcraft 2 powinien ujrzeć światło dzienne jeszcze przed końcem 2008 roku.

Niemożliwe? A jednak. Według ostatnich doniesień Blizzarda, produkcja SC2 rozpoczęła się już w 2003 toku. Oznacza to, że proces produkcyjny do końca 2008 wynosić będzie aż pięć lat. W tym świetle termin ten wydaje się być całkiem prawdopodobny... Oby.