Premiera Traverso 0.40.0

Ukazało się długo oczekiwane wydanie jednego z najpopularniejszych rejestratorów i edytorów dźwięku dla systemów GNU/Linux. Traverso 0.40.0 (bo to o nim mowa) otrzymał nowy interfejs, a wraz z nim nowe funkcje i możliwości.

Traverso 0.40.0

Traverso 0.40.0

Program Traverso to praktyczne narzędzie do edycji dźwięku. Jego twórcy położyli duży nacisk na funkcjonalność i łatwą obsługę (większość funkcji wywołuje się za pomocą klawiatury), dzięki czemu jest on bardzo przyjazny dla użytkownika. Mimo iż daleko mu do profesjonalnych edytorów audio, to doskonale spełnia on swoją role jako narzędzie do amatorskiej obróbki dźwięku. Program dla bezpieczeństwa tworzy kopię zapasową pliku audio. Oryginalny plik źródłowy jest zawsze zachowywany. Aplikacja zapamiętuje również każdą wywołaną akcję, co pozwala na szybkie przywrócenie wcześniejszego stanu ścieżki.

Traverso może obsługiwać dowolną ilość ścieżek mono lub stereo. Posiada również pełne wsparcie dla systemu ALSA i Jack Audio Connection Kit. Ponadto możliwe jest także nagrywanie sygnału z kilku źródeł na raz (opcję musi posiadać również karta dźwiękowa). Edytor obsługuje wszystkie formaty zawarte w bibliotece libsndfile.

Pobierz plik

Wersja 0.40.0 przynosi ze sobą wiele innowacji. Przede wszystkim zaprojektowano nowy interfejs graficzny, a sam program dostosowano do pracy z systemami Windows i Mac OS X (dotąd pracował tylko pod GNU/Linux). Do projektu dołączono moduł, który umożliwia nagrywanie Audio CD bezpośrednio z programu. Poszerzono również zakres dostępnych opcji wejścia liniowego. Dodatkowo pojawiła się możliwość ustawiania własnych szat graficznych interfejsu. Pojawiła się również obsługa wtyczek LV2. Więcej informacji można odnaleźć na stronie domowej projektu.