Premiera Watch Dogs w maju: 1080p na PS4, 960p na Xbox One, do 4K na PC

Gra Watch Dogs Ubisoftu zostanie wydana 27 maja. Informacji tej towarzyszą doniesienia mówiące o różnej rozdzielczości, którą będą wspierały konsole Xbox One i PlayStation 4.

Firma Ubisoft poinformowała oficjalnie, że mająca pierwotnie mieć premierę w listopadzie 2013 roku gra Watch Dogs zostanie wydana (na całym świecie) 27 maja. Będą z niej mogli skorzystać właściciele komputerów PC oraz konsol PS3, PlayStation 4 (w przypadku sprzętu Sony grze towarzyszyło będzie dodatkowe 60 minut treści), Xbox 360 i Xbox One. Właściciele konsoli Wii U będą musieli niestety na nią dłużej poczekać.

Różnica między platformami

Tuż po tej informacji pojawiły się też nieoficjalne doniesienia na temat różnic w jakości wyświetlania gry pomiędzy najnowszymi konsolami Sony i Microsoftu. Wynika z nich, że o ile ilość klatek na sekundę ma być w obu przypadkach taka sama, o tyle rozdzielczość będzie różna:

PS4: 1080p (30 klatek na sekundę)

Xbox One: 960p (30 klatek na sekundę)

Dodatkowo dowiadujemy się, że użytkownicy komputerów PC będą mogli cieszyć oczy rozdzielczością sięgającą 4K.

Czy doniesienia te są prawdziwe przekonamy się za kilka tygodni. Warto jednak przypomnieć, że w przypadku najnowszych konsol Xbox One i PlayStation 4 mamy do czynienia w wielu przypadkach z różnicowaniem przez twórców gier rozdzielczości (na korzyść użytkowników sprzętu Sony).