Premiera Watch Dogs w maju: 1080p na PS4, 960p na Xbox One, do 4K na PC

Gra Watch Dogs Ubisoftu zostanie wydana 27 maja. Informacji tej towarzyszą doniesienia mówiące o różnej rozdzielczości, którą będą wspierały konsole Xbox One i PlayStation 4.

Firma Ubisoft poinformowała oficjalnie, że mająca pierwotnie mieć premierę w listopadzie 2013 roku gra Watch Dogs zostanie wydana (na całym świecie) 27 maja. Będą z niej mogli skorzystać właściciele komputerów PC oraz konsol PS3, PlayStation 4 (w przypadku sprzętu Sony grze towarzyszyło będzie dodatkowe 60 minut treści), Xbox 360 i Xbox One. Właściciele konsoli Wii U będą musieli niestety na nią dłużej poczekać.

Różnica między platformami

Tuż po tej informacji pojawiły się też nieoficjalne doniesienia na temat różnic w jakości wyświetlania gry pomiędzy najnowszymi konsolami Sony i Microsoftu. Wynika z nich, że o ile ilość klatek na sekundę ma być w obu przypadkach taka sama, o tyle rozdzielczość będzie różna:

PS4: 1080p (30 klatek na sekundę)

Xbox One: 960p (30 klatek na sekundę)

Dodatkowo dowiadujemy się, że użytkownicy komputerów PC będą mogli cieszyć oczy rozdzielczością sięgającą 4K.

Zobacz również:

Czy doniesienia te są prawdziwe przekonamy się za kilka tygodni. Warto jednak przypomnieć, że w przypadku najnowszych konsol Xbox One i PlayStation 4 mamy do czynienia w wielu przypadkach z różnicowaniem przez twórców gier rozdzielczości (na korzyść użytkowników sprzętu Sony).