Premiera Wiedźmina opóźniona. Nowy termin - 26 października 2007

ATARI oraz CD Projekt RED poinformowały o przesunięciu premiery Wiedźmina. Nowa data ustalona została na 26 października bieżącego roku. Przedstawiciele obu firm twierdzą, że tym razem termin jest "pewny" i "ostateczny".

Fakt przesunięcia premiery skomentował Adam Kiciński szef studia CD Projekt RED:

"Zdajemy sobie sprawę, że takie przesunięcia są zawsze bolesne dla graczy oczekujących premiery. Zdecydowaliśmy się jednak przedłużyć okres pracy nad Wiedźminem, tak aby ostateczny produkt był możliwie najbardziej dopracowany. Chcieliśmy również jak najszybciej uprzedzić o tym graczy, aby nie zaskakiwać tą wiadomością w ostatniej chwili. Mam nadzieję, że przesunięcie premiery o sześć tygodni będzie akceptowalne dla fanów i że nasza decyzja spotka się ze zrozumieniem."

Sporo szczegółów technicznych związanych z opóźnieniem podał szef projektu, Jacek Brzeziński:

"Ukończyliśmy właśnie kolejną wersję gry, oznaczoną jako "beta candidate nr 4". Osiągnięcie tego etapu prac pozwoliło nam na nowo oszacować czas potrzebny na testy i usuwanie niedociągnięć. Musimy założyć dłuższy od pierwotnie planowanego czas na finalne dopracowywanie Wiedźmina.

Jednak jest również dobra strona tej wiadomości. Otóż testy najnowszej wersji gry pozwoliły nam precyzyjnie określić czas rozgrywki - jest on dłuższy niż nasze wstępne szacunki. Przejście samej głównej linii fabularnej zajmuje 50 godzin! Zaś normalne, pełne przejście gry z ukończeniem znaczniej części questów pobocznych zajmuje aż 90 godzin!

Suche liczby niewiele mówią, ale dla unaocznienia jak wielkie zadanie nas czeka w trakcie testowania gry dodam, że jednemu testerowi przejście 90 godzin gry zajęło by 15 dni grania po 6 godzin non-stop dziennie, czyli licząc weekendy, jest to de facto 3 tygodnie. Dodajmy do tego, że ze względu na rozbudowaną nieliniowość, grę można przejść więcej niż jeden raz i pokierować rozwój fabuły na zupełnie inne tory."

Więcej informacji na temat Wiedźmina można znaleźć na nowej stronie gry pod tym adresem. Gra prezentowana będzie również podczas targów Games Convention w Lipsku.

O naszych wrażeniach z gry w wersję alfa przeczytacie w artykule "Poznaj sekrety Wiedźmina... Relacja z pokazu w Warszawie".