Premiera Xboksa 360 jeszcze w tym roku?

Dotychczasowe informacje na temat następcy Xboksa (nazwa kodowa: Xenon) opierały się wyłącznie na domysłach - żaden z przedstawicieli Microsoftu nie udzielił nigdy konkretnej informacji w kwestii daty premiery czy wyposażenia konsoli. Bill Gates skończył z ciszą - potwierdził, że nowy Xbox pojawi się w sprzedaży jeszcze w 2005 roku.

Wprowadzenie Xenona do sprzedaży w październiku lub listopadzie bieżącego roku już od dawna uznawano za fakt. Jednak dopiero teraz informacja ta została oficjalnie potwierdzona. Jak zapowiada Gates, dzięki funkcjonalności zbliżonej do komputerów pracujących pod kontrolą Windows Media Center, Xenon ma się stać domowym kombajnem multimedialnym.

Tymczasem wygląda na to, że tylko model wyposażony w dysk twardy rzeczywiście usatysfakcjonuje wszystkich użytkowników. Możliwości pozostałych będą zbyt ubogie, by Xenon mógł w pełni zastąpić komputer PC.

Konsola (nosząca prawdopodobnie nazwę "Xbox 360") ma zostać oficjalnie zaprezentowana 12 maja w stacji MTV - ale tylko w Stanach Zjednoczonych. Reszta świata obejrzy ją dopiero dzień później.


Zobacz również