Premiera Xbox One w Chinach przesunięta

Chińscy gracze będą musieli uzbroić się w cierpliwości - w piątek Microsoft ogłosił, że planowana na 23 września 2014 roku premiera Xbox One w Kraju Środka będzie mieć miejsce później - na pewno "do końca roku".

Złośliwi komentatorzy zauważają, że nie podano, do końca którego roku, ale pomijając to, ciekawe jest wyjaśnienie poślizgu. Microsoft ogłosił w oficjalnym oświadczeniu, że chce dostarczyć chińskim klientom "najlepsze możliwe wrażenia", na co jeszcze nie jest gotów. Dodano także, że liczba konsol zamówionych w przedsprzedaży na terenie Chin przekroczyła najśmielsze oczekiwania firmy. Czyli - jest poślizg, a wyjaśnienia tak naprawdę niczego nie tłumaczą. Być może to dalszy ciąg kłopotów Microsoftu w Chinach, które rozpoczęły się wraz z końcem wsparcia dla Windowsa XP?

Premiera Xbox One w Chinach przesunięta

22 września w Szanghaju będzie mieć miejsce pokaz konsoli, podczas którego rozdanych zostanie sto egzemplarzy urządzenia. Enwei Xie, odpowiedzialny za Xboxa w Chinach, dodał, że osoby, które zamówiły konsolę w przedsprzedaży dostaną ją wraz z pewnym dodatkiem. Chiny to ważny rynek dla Microsoftu - w globalnej sprzedaży One jest wciąż daleko w tyle za Playstation 4. Wejście do kraju liczącego ponad miliard mieszkańców może znacznie polepszyć wyniki sprzedaży.

Zobacz również: