Premiera Xeona

Z dwutygodniowym opóźnieniem Intel wprowadził na rynek procesory Pentium 4 Xeon pracujące z prędkościami od 1,4 do 1,7 GHz.

Intel wprowadził na rynek swoje nowe procesory Pentium 4 Xeon taktowane zegarem o częstotliwości 1,4, 1,5 i 1,7 GHz. Układy te, oparte na jądrze Foster, miały trafić do sprzedaży już dwa tygodnie temu. W ostatniej chwili producent podjął jednak decyzję o wstrzymaniu sprzedaży nowych chipów ze względu na kłopoty z ich obudowami. W przypadku nieumiejętnego montażu w gnieździe procesora mogły one ulec uszkodzeniu. Teraz Intel twierdzi, że problem został usunięty i dystrybucja może się rozpocząć bez problemów.

Nowe układy będą korzystać z 400 MHz szyny głównej, która wchodzi w skład chipsetu Intel 860. Foster będzie także obsługiwał pamięci Rambus RDRAM. Procesory zostały wyposażone w 256 KB pamięci cache drugiego poziomu. Xeon pracujący z prędkością 1,7 GHz będzie kosztował 406 USD (przy zakupie 1000 sztuk). Za układ 1,5 GHz trzeba będzie zapłacić 309 USD, za 1,4 GHz - 268 USD.


Zobacz również