Premiera Xiaomi 12 odroczona do 2022 roku? Na to wygląda! [AKTUALIZACJA]

Najnowsze plotki wskazują na opóźnienie premiery flagowych smartfonów od Xiaomi. Nie zabrakło kilku przecieków dotyczących specyfikacji technicznej.

Wcześniejsze plotki zakładały, że smartfony z rodziny Xiaomi 12 będą pierwszymi urządzeniami z procesorem Qualcomm Snapdragon 898. Okazuje się jednak, że ze względu na problemy z dostępnością półprzewodników premiera flagowych smartfonów może odbyć się dopiero na początku 2022 roku. Na podobny krok zdecydował się również Samsung, który zaprezentuje modele z serii Galaxy S22 na początku lutego.

Xiaomi Mi 11 Ultra
Źródło: mi-home.pl

Xiaomi Mi 11 Ultra

Źródło: mi-home.pl

Digital Chat Station za pośrednictwem Weibo przekazał nieco informacji na temat możliwości fotograficznych. Flagowe modele otrzymają 50 MP aparaty. Mowa o aż trzech matrycach o dużej rozdzielczości. Nietypowym rozwiązaniem jest wykorzystanie 50 MP aparatu ultraszerokokątnego oraz 50 MP teleobiektywu.

Zobacz również:

Plotka dotyczące Xiaomi 12
Źródło: 91mobiles.com

Plotka dotyczące Xiaomi 12

Źródło: 91mobiles.com

Pewne jest, że flagowe modele z rodziny Xiaomi 12 otrzymają procesor Qualcomm Snapdragon 898, modem 5G oraz wysokiej klasy ekran OLED. Nowością w modelu Xiaomi 12 Ultra ma być nagrywanie w 1920 klatkach na sekundę. Mowa o funkcji Super Slow Motion.

Nie zabraknie technologi LTPO, która pozwoli oszczędzać energię i aktywnie dostosowywać częstotliwość odświeżania ekranu.

Nadchodzące modele mogą otrzymać preinstalowanego Androida 12 i nową wersję MIUI.

AKTUALIZACJA 21.10.2021

Do sieci trafiły kolejne informacje dotyczące flagowej serii Xiaomi 12. Sugerują one, że warto dłużej zaczekać na nowe modele z Chin.

Smartfony z rodziny Xiaomi 12 otrzymają nowy, superszybki system ładowania przewodowego oraz bezprzewodowego. Dodatkowo mówi się, że telefony wprowadzą na rynek nowy, autorski system ładowania od Xiaomi.

Aktualnie spodziewamy się 120 W ładowania przewodowego, które znamy już z Xiaomi 11T Pro. Flagowce otrzymają też 50 W ładowanie bezprzewodowe. Całość zostanie połączona ze specjalnie zaprojektowanym akumulatorem o pojemności 5000 mAh. Jego konstrukcja ma być cieńsza, lżejsza i bardziej wytrzymała.

Jak nowy system sprawdzi się w praktyce? Tego dowiemy się dopiero po oficjalnej zapowiedzi smartfonów z rodziny Xiaomi 12.

Aktualizacja: 21 października 2021 14:28

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: