Premiera Xiaomi 13 już jutro! Znamy wygląd nowego flagowca

Kolejna odsłona smartfona zadebiutuje na rynku 1 grudnia.

Premiera Xiaomi 13 już jutro! Znamy wygląd nowego flagowca

Źródło: scmp.com

Xiaomi 13 ma zostać zaprezentowany jutro podczas specjalnego eventu prowadzonego przez chińską markę. Urządzenie najpierw pojawi się jedynie na rynku chińskim, a jego europejskiej premiery możemy spodziewać się pod koniec roku. Oprócz smartfona firma zaprezentuje także szereg nowych urządzeń, wśród których znajdą się bezprzewodowe słuchawki oraz smartwatch.

Xiaomi 13 zostanie oparty na najnowszym procesorze marki Qualcomm, czyli Snapdragonie 8 gen 2. Ta sama jednostka zostanie wykorzystana przy konstrukcji takich flagowców, jak Galaxy S23 czy OnePlus 11. Pierwszym smartfonem opartym na nowym chipsecie jest Vivo X90 Pro+, który zadebiutował na rynku w zeszłym tygodniu. Xiaomi 13 nie będzie więc odstawał wydajnością od innych topowych urządzeń. Do sieci wyciekły także zdjęcia nowego flagowca, które nie są fotografiami przeznaczonymi do promocji urządzenia.

Zobacz również:

Premiera Xiaomi 13 już jutro! Znamy wygląd nowego flagowca

Źródło: SlashLeaks

Xiaomi 13 zadebiutuje z najnowszą wersją nakładki MIUI, czyli MIUI 14. Otrzyma on także ekran typu OLED, którego maksymalna częstotliwość odświeżania najprawdopodobniej wyniesie 120 Hz. Na poniższym zdjęciu widać również, że urządzenie nie będzie posiadało złącza 3.5 mm Jack, ale nie powinno to już nikogo zaskakiwać. W 2022 roku nie pojawiło się na rynku zbyt wiele flagowców z taką funkcją.

Premiera Xiaomi 13 już jutro! Znamy wygląd nowego flagowca

Źródło: SlashLeaks

Równie ciekawie zapowiada się premiera nowej nakładki od popularnej marki. MIUI 14 wniesie sporo nowych rozwiązań oraz usprawnień. Jeżeli masz smartfon marki Xiaomi, sprawdź co dokładnie czeka Cię po aktualizacji systemu - nasz tekst na ten temat możesz znaleźć tutaj.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: