Premiera dodatku Dragon Age Początek - Przebudzenie

Do dystrybucji cyfrowej oraz sklepów trafił właśnie przygotowany przez EA i BioWare pierwszy oficjalny dodatek do gry Dragon Age: Początek, noszący nazwę Przebudzenie. Wszyscy fani podstawowej wersji gry mogą już zakupić tytuł i kontynuować przygodę dokładnie w miejscu, w którym skończyła się fabuła podstawowej wersji gry.

Dragon Age Początek - Przebudzenie pozwala użytkownikowi wcielić się w rolę komendanta Szarych Strażników, który ma za zadanie odbudować dawną potęgę zakonu i odkryć, co stało się z mrocznymi pomiotami po zabiciu Arcydemona. Gracz będzie musiał także rozwiązać konflikt z tajemniczym Architektem.

Użytkownik może rozpocząć zabawę zupełnie nową, przygotowaną od podstaw postacią lub też bohaterem "zaimportowanym" z podstawowej wersji Dragon Age. Prowadzony bohater będzie mógł awansować na wyższe poziomy doświadczenia niż 25. (limit w DA: Początek).

W trakcie wędrówki po Dragon Age Początek - Przebudzenie nie zabraknie konfrontacji z potężnymi przeciwnikami. Wśród nich znajdzie się m.in. nowy gatunek mrocznych pomiotów oraz Piekielny Golem i Widmowy Smok. Przebudzenie wprowadza także możliwość zmiany dotychczasowych atrybutów prowadzonych postaci. Nie brakuje również nowych czarów, przedmiotów, specjalizacji i umiejętności. Ponadto w trakcie zabawy do gracza może przyłączyć się pięć nowych postaci.

Dodatek dostępny jest w wersji dla systemu operacyjnego Windows oraz na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Cena rozszerzenia w cyfrowym sklepie EA Online wynosi 89 złotych.