Premiera eVilli przełożona

Sony odłożył wprowadzenie na rynek nowego komputera sieciowego eVilla.

Sony odłożył wprowadzenie na rynek nowego komputera sieciowego eVilla. Kosztujące 500 USD urządzenie służy m.in. do surfowania po sieci i odtwarzania cyfrowej muzyki. Było ono już gotowe i miało trafić do sklepów w kwietniu.

Marketing manager eVilli, James Neal, powiedział, że Sony nie zamierza zmieniać żadnego z podstawowych elementów konsoli ani tym bardziej jego wyglądu. eVilla jest wyposażona w 15-calowy monitor oraz system operacyjny BeIA. Brak twardego dysku ma rekompensować czytnik kart pamięci Memory Stick oraz dwa porty USB, dzięki którym konsolę można podłączyć do drukarki bądź zewnętrznego napędu ZIP.

Sony chce, aby jego nowy produkt stał się czymś w rodzaju domowego centrum rozrywkowego, a nie tylko kolejnym urządzeniem umożliwiającym dostęp do Internetu. Użytkownicy eVilli będą mogli zapisywać muzykę na kartach Memory Stick, jednak odsłuchanie jej będzie możliwe tylko na tym urządzeniu. Ma to zmniejszyć piractwo, ale jednocześnie nie pozwoli użytkownikom na odtwarzanie muzyki pobranej z sieci w urządzeniach przenośnych. Może to mieć niekorzystny wpływ na chęć nabywania eVilli przez fanatycznych melomanów. Producent postanowił jednak wstrzymać dystrybucję i rozszerzyć możliwości urządzenia.