Premiera filmu World of Warcraft w 2009. Zdradzamy szczegóły

Od dawna wiadomo, że jednym z najmocniejszych elementów gier Blizzarda są znakomite filmy. Nie ma chyba gracza, który choć raz nie pomyślałby o pełnometrażowym filmie ze znaczkiem Zamieci. Koniec marzeń. World of Warcraft: The Movie jest już bardzo blisko...

O tym, że współpracuje z Legendary Pictures, było wiadomo od dawna. Żadna z firm nie ukrywała również, że chodzi o film . Problemy zaczynały się dopiero przy szczegółach. Aż do dziś.

Podczas imprezy Blizzcon, przedstawiciele Blizzarda i Legendary Pictures ujawnili sporo szczegółów dotyczących projektu. Jakie są fakty?

Najważniejsze, że podano wstępną datę premiery. Według zapowiedzi, film trafi do kin w 2009 roku. Przy okazji, poinformowano, że jego budżet oscyluje wokół zawrotnej kwoty 100 milionów dolarów. Wyraźnie widać, że panowie z Blizzarda i LP celują bardzo wysoko.

Wiadomo, że film World of Warcraft utrzymany będzie "w duchu Władcy Pierścieni". Ma być dużo akcji, fantastyki i scen batalistycznych. Twórcy zapowiedzieli również, że zamiast przygód jednego bohatera, przedstawią raczej konflikt między Sojuszem i Hordą. Historia opowiedziana zostanie głównie z perspektywy pierwszej potęgi.

Film ma być zaklasyfikowany do kategorii wiekowej "13+". Więcej informacji wkrótce.