Premiera gry Ojciec Chrzestny II już 10 kwietnia

Wszyscy fani gier akcji o gangsterach powinni zaznaczyć w swoich kalendarzach datę 10 kwietnia. Tego dnia Electronic Arts wprowadzi do polskich sklepów produkcję zatytułowaną "Ojciec chrzestny II". Gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej na PC oraz PLAYSTATION 3 i Xbox 360.

"Ojciec chrzestny II łączy w sobie dynamiczną walkę na ulicach miasta ze strategicznym planowaniem" - powiedział Hunter Smith, producent wykonawczy - "Jako twórcy zdajemy sobie sprawę, że esencją zabawy w naszej grze jest zorganizowana przestępczość. Corleone i pozostałe rodziny planują i walczą o panowanie nad różnymi terytoriami, aby przejąć przepływające tamtędy pieniądze. Chcieliśmy, aby gracze mogli samodzielnie podejmować strategiczne decyzje jako głowy tych rodzin, co jest zasadniczą częścią naszej gry i mafijnego życia w ogóle" - dodał.

Premiera gry Ojciec Chrzestny II już 10 kwietnia

Ojciec chrzestny II pozwoli wcielić się w głowę rodziny Corleone i przeżyć własną historię podstępów, zdrady i podboju w świecie zorganizowanej przestępczości lat sześćdziesiątych XX wieku. Inwestowanie w rodzinę, reprezentowanie jej interesów, planowanie strategii postępowania i korumpowanie oficjeli - wszystko to można będzie kontrolować dzięki rewolucyjnemu trybowi Don's View. Kryminalne imperium ma być ukazane jako trójwymiarowa mapa, co pozwoli koordynować strategię i planowanie uderzeń w różne punkty miasta.

"Ojciec Chrzestny II. Dwójka w tytule, zupełnie nowa koncepcja zabawy, inne niż w pierwowzorze i znacznie szczęśliwsze życie gangstera, którym kierujemy. Zmiana czasu (lata '60 zamiast '50), nowe rozwiązania dotyczące miejsca i rozwoju akcji, otwarty świat zamiast linearności. Całkowicie nowa gra. Jedynie mafijne metody pozostały takie same..." - "Postępuj jak gangster, ale myśl jak prawdziwy mężczyzna" - zapowiedź gry Ojciec Chrzestny 2.