Premiera iPhone'a 6 Air z ekranem 5,5 cala stoi pod znakiem zapytania

Premiery iPhone’a 6 spodziewamy się we wrześniu. Wedle wstępnych plotek i zapowiedzi smartfon ten miał zadebiutować w dwóch wersjach różniących się przekątną ekranu. Większy iPhone Air miał być według wstępnych doniesień phabletem o przekątnej ekranu długości 5,5 cala. Możliwe jednak, że takie urządzenie wcale się nie pojawi.

Wrześniowa premiera nowego iPhone’a 6 jest praktycznie pewna, ale nadal nie wiemy nic pewnego na temat tego urządzenia. Dotychczasowe przecieki i zdjęcia wskazywały na to, że nowy telefon Apple zadebiutuje w dwóch rozmiarach. Następca modelu iPhone 5s ma mieć przekątną długości 4,7 cala. Oprócz tego do oferty Apple miało trafić też większe urządzenie.

Pierwszy phablet w ofercie Apple, bo tak określane są urządzenia z ekranem o długości około 5,5 cala, miał nosić nazwę iPhone Air, co byłoby spójnym nazewnictwem z linią tabletów iPad i komputerami Mac. Niestety, wygląda na to, że takiego sprzętu nie zobaczymy we wrześniu. Do sieci przedostały się informacje na temat tego, że “premiera tego modelu będzie opóźniona”.

O opóźnieniu oczywiście nie może być mowy, ponieważ Apple nie zapowiedziało jeszcze oficjalnie nowego sprzętu, ale doniesienia o “problemach w produkcji” nie są pewnie przypadkiem. Trzeba też pamiętać, że plotek dotyczących przyszłych produktów Apple, które nigdy się nie sprawdziły, było już wiele.

Możliwe więc, że phablet iPhone Air z ekranem o 5,5-calowej przekątnej pojawi się znacznie później, albo wcale - podobnie jak mityczny inteligentny zegarek iWatch, telewizor Apple oraz 12-calowe iPady i MacBooki Air.

źródło: macrumors.com