Premiera iPhone'a 9 opóźniona! Wszystkiemu winien koronawirus

Portale technologiczne z USA donoszą, że premiera iPhone'a 9 została odroczona.

Portal Cult of Mac dotarł do źródeł wewnętrznych w firmie Apple, które przekazują, że gigant z Cupertino w związku z panującą epidemią koronawirusa zdecydował się na opóźnienie premiery iPhone'a 9.

Premiera iPhone'a 9 opóźniona! Wszystkiemu winien koronawirus

Źródło: macworld.com

W chwili obecnej nie wiadomo, kiedy urządzenie zostanie zaprezentowane i pojawi się w oficjalnej sprzedaży. To przełomowa informacja dla wszystkich fanów małych smartfonów oraz posiadaczy iPhone'a SE, którzy już od dłuższego czasu oczekują premiery iPhone'a 9.

iPhone 9 ma być tanim modelem iPhone'a, a na dodatek zachowa wszystkie elementy charakterystyczne takie, jak klasyczny przycisk Home z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych Touch ID. Większość raportów donosiła, że Apple zdecyduje się na zaprezentowanie nowego modelu w marcu 2020 roku na specjalnej wiosennej konferencji. Niestety najnowsze informacje donoszą, że również ta konferencja padła ofiarą koronawirusa, a Apple zdecydowało się na przełożenie premiery. Możliwe, że smartfon zostanie zaprezentowany w czerwcu 2020 roku na WWDC 2020, o ile również ta impreza nie zostanie odwołana.

Podejrzewamy, że Apple posłucha się zaleceń hrabstwa Santa Clara i odwoła lub przeniesie tegoroczną konferencję WWDC 2020 do sieci. W chwili obecnej w dolinie krzemowej obowiązuje zakaz organizowania zgromadzeń powyżej 1000 osób.

Formalny zakaz organizowania konferencji nie jest jedyną przyczyną opóźnienia premiery. Apple boryka się także z problemami z liniami produkcyjnymi zlokalizowanymi w Chinach. Zakłady co chwilę paraliżowane są przez koronawirusa, co negatywnie wpływa na ich wydajność i efektywność.

Sytuacja związana z COVID-19 jest bardzo dynamiczna i zmienia się z godziny na godzinę. Prawdopodobnie z tego powodu Apple nie chce zapowiadać nowego, oczekiwanego od lat modelu, ponieważ szybko okazałoby się, że firma nie jest w stanie zapewnić odpowiedzialnej ilości smartfonów.

Razem z premierą iPhone'a 9 odroczona ma zostać premiera nowego iPad'a Pro oraz 14 calowego MacBook'a Pro. Wszystkie urządzenia miały zostać zaprezentowane w marcu tego roku.

Źródło: gizchina.com