Premiera kart graficznych Nvidia GeForce RTX 3080/3090 we wrześniu

Pierwsze egzemplarze nowych kart graficznych Nvidia RTX 3000 opuszczą fabryki jeszcze w sierpniu.

Od dłuższego czasu wiemy, że Nvidia przygotowuje się do premiery nowej rodziny wysokowydajnych kart graficznych RTX 3000. Portal videocardz przekazał właśnie kilka nowych informacji na temat nadchodzących układów.

Chłodzenie Nvidia GeForce RTX 3080
Źródło: videocardz.com

Chłodzenie Nvidia GeForce RTX 3080

Źródło: videocardz.com

Plotki przekazane przez Igor LAB wskazują, że pierwsze karty graficzne Nvidia RTX 3000 pojawią się w sklepach we wrześniu tego roku. Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami mowa o najwydajniejszych układach z serii GeForce Ampere.

Firma Nvidia w chwili obecnej stoi przed problemem wyboru ostatecznej wersji chłodzenia dla najnowszych układów graficznych. Inżynierowie badają dwa prototypy spośród których wybrane zostanie ostateczne chłodzenie, które trafi do produkcyjnych wersji karty Nvidia GeForce RTX 3080 oraz RTX 3090.

Portal videocardz donosi, że produkcja pierwszych egzemplarzy kart graficznych RTX 3080 i RTX 3090 rozpocznie się w sierpniu. Karty graficzne pojawią się w sklepach we wrześniu. Początkowo dostępność będzie mocno ograniczona. W dłuższej perspektywie czasu na półkach sklepowych pojawią się również mniej wydajne układy RTX 3000.

Zapoznaj się z naszą recenzją ASUS GeForce RTX 2080 Super Dual OC.

Sprawdź, ile kosztuje karta graficzna Nvidia RTX 2080