Premiera kart graficznych Radeon 6000 (Big Navi) już jutro - czy warto?

AMD lada moment może zaprezentować nowe karty graficzne Radeon 6000, które mogą utrzeć nosa Nvidii.

Od dłuższego czasu wiemy, że nie tylko Nvidia przygotowała nowe karty graficzne na okres jesienno-zimowy. AMD posiada asa w rękawie - układy Radeon 6000 (Big Navi). Czerwoni zapowiedzieli premierę układów w grze Fortnite, w której pozostawiono Easter Egg. Streamer o nicku GinaDarling odnalazł sekretny pokój Radeon w AMD Battle Arena. Po wpisaniu kodu 6000 gra zwróciła napis "coś wielkiego nadchodzi na arenę bitwy AMD."

Referencyjny Radeon RX 5700 XT

Referencyjny Radeon RX 5700 XT

Wcześniej, dziś rano główny architekt do spraw gier w AMD udostępnił tweet z fragmentem "Jutra" z musicalu Annie. Post wskazuje, że jutro oficjalnie odsłonięte zostaną nadchodzące układy Radon 6000.

Różnice w strefach czasowych powodują, że nie wiemy dokładnie kiedy karty graficzne zostaną zaprezentowane. Możliwe, że premiera odbędzie się jeszcze dziś.

Raporty przekazują, że AMD nie poinformowało jeszcze swoich największych partnerów o premierze układów Big Navi. Oznacza to, że w przeciągu 48 godzin zobaczymy prawdopodobnie jedynie ogólną zapowiedź nowej rodziny kart graficznych.

Więcej szczegółów na temat rodziny Radeon 6000 pozostaje w sferze domysłów. Pojawiają się plotki, że układy graficzne od czerwonych będą znacznie tańsze od konkurencyjnych RTX'ów.

Na rynku gier wideo szykuje się ciekawy okres czasu. W sklepach pojawią się konsole następnej generacji oraz zupełnie nowe układy graficzne. Topowy RTX 3080 ma zapewniać ponad 100 klatek na sekundę w najpopularniejszych tytułach AAA podczas rozgrywki w rozdzielczości 4K.

Sprawdź, ile kosztuje AMD Radeon 5600 XT. Zobacz nasz test Radeona 5700 i 5700 XT.

Źródło: techspot.com