Premiera macOS Big Sur nastąpi w ciągu dwóch tygodni

Do sieci trafiły kolejne informacje na temat premiery macOS Big Sur. Szykuje się kolejny miesiąc premier od Apple.

Apple zaprezentowało oficjalnie nowe wersje systemów operacyjnych w czerwców. Finalne wersje iOS 14, iPadOS 14, tvOS 7 oraz watchOS 7 trafiły już do użytkowników. Niestety system operacyjny macOS Big Sur, który jako pierwszy wspiera architekturę ARM nadal pozostaje w fazie beta testów.

MacBook Pro 13 na macOS Big Sur

MacBook Pro 13 na macOS Big Sur

Użytkownicy, którzy liczyli na aktualizację we wrześniu 2020 roku niestety musieli obejść się smakiem. Apple w dalszym ciągu wydaje wersje beta i testuje nowy system operacyjny. macOS w 2020 roku doczeka się największej od 2014 roku aktualizacji. Poza zmianami wizualnymi, które widoczne są na pierwszy rzut oka system operacyjny otrzymał szereg zmian w kodzie źródłowym. Najważniejszą z nich jest kompatybilność z architekturą ARM.

Użytkownik @KOMIYA45020228, który jest dobrze znany w środowisku technologicznym poinformował za pośrednictwem Twittera, że Apple rozpocznie aktualizację do macOS Big Sur w przeciągu najbliższych dwóch tygodni.

Data ta zbiega się z premierą iPhone 12 oraz wprowadzeniem na rynek iPad'a Air 2020 - pierwszego urządzenia z 5 nm układem Apple A14. Możliwe, że razem z iPhone 12 zadebiutuje również pierwszy komputer Apple z układem ARM, ale nie są to potwierdzone plotki.

Sprawdź, ile kosztuje Apple MacBook Pro.

Źródło: twitter.com