Premiera nowych tabletów Surface od Microsoftu. Nadal będzie drogo

Microsoft zaprezentował swoje nowe tablety. Do oferty twórcy Windowsa 8 trafią odświeżone wersje Surface 2 oraz Surface Pro 2. Klienci zdecydowani na ich zakup z pewnością ucieszą się z dodatkowych bonusów i zainteresowani będą akcesoriami. Ceny zaproponowane przez producenta jednak wydają się niestety nieco zaporowe.

Microsoft mimo słabych wyników finansowych linii Surface nie porzuca projektu i wprowadza do sprzedaży drugą generację swoich własnych tabletów. Podstawowym i tańszym modelem będzie Surface 2, czyli tablet z systemem w wersji Windows RT. Przygotowana jest ona dla procesorów z architekturą ARM i obsługuje wyłącznie aplikacje napisane z myślą o kafelkowym interfejsie Modern UI.

Zastosowano tutaj układ Nvidia Tegra 4, tablet dostał ekran o rozdzielczości 1080p, a jego czas pracy ma wynosić 10 godzin. Zmieniła się także kolorystyka. Teraz tablet Microsoftu będzie miał czarny front oraz srebrny tył. Cena nowego tabletu to 449 dolarów za wersję o pojemności 32 GB oraz 559 dolarów za edycję z 64 GB miejsca na system i dane. W ofercie pozostanie też zeszłoroczny Surface RT, którego cena wyniesie 349 dolarów.

Premiera nowych tabletów Surface od Microsoftu. Nadal będzie drogo

Microsoft Surface 2

Droższym urządzeniem będzie Surface Pro 2, który będzie posiadać już pełnoprawnego Windowsa 8.1. Procesor użyty w tym urządzeniu to Intel Core i5 Haswell, który wedle zapewnień Microsoftu jest 20% szybszy niż zeszłoroczny układ. Podstawowa wersja Surface 2 Pro ma kosztować 899 dolarów w wersji z 4 GB pamięci RAM i dyskiem 64 GB. W przypadku najdroższej edycji z 8 GB RAM-u oraz 512 GB przestrzeni dyskowej będzie to już aż 1799 dolarów.
Premiera nowych tabletów Surface od Microsoftu. Nadal będzie drogo

Microsoft Surface Pro 2

 

Zobacz również:

  • Windows 11: jak już teraz mieć Google Play Store?
  • Microsoft wprowadził Surface Duo 2. Czy tym razem się uda?
  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [25.10.2021]

Dość istotną zmianą jest konstrukcja podpórki, która ma pozwolić teraz na wygodne trzymanie Surface na kolanach i regulację kąta nachylenia ekranu. Microsoft stawia także na różnego typu akcesoria. Użytkownicy będą mogli tak jak rok temu dokupić do tabletu, który pod względem parametrów będzie w stanie zawstydzić nie jednego Ultrabooka, dodatkowe okładki będące równocześnie klawiaturą. Nowe modele takich “klawiatur” będą miały podświetlane klawisze lub wbudowany dodatkowy akumulator, a ich ceny wynoszą odpowiednio 129 dolarów i 199 dolarów.

Bonusami zachęcającymi do kupna nowych tabletów ma być 200 GB miejsca na dane w chmurze SkyDrive, rok darmowych rozmów w komunikatorze Skype oraz pakiet Office w wersji RT. Niestety, tak jak w przypadku pierwszej generacji Surface od Microsoftu nie trafią one do oficjalnej dystrybucji w Polsce, a przynajmniej nie od razu. Osoby zainteresowane tymi tabletami będą musiały sprowadzić je sobie do kraju na własną rękę lub

źródło: microsoft.com