Premiera tabletu Lenovo IdeaPad U1 przesunięta

Lenovo IdeaPad U1 nie pojawi się na rynku w tym roku. Firma oficjalnie przełożyła premierę swojej hybrydy tabletu i laptopa.

Lenovo IdeaPad U1 został zaprezentowany po raz pierwszy na styczniowych targach CES. Urządzenie to jest tzw. hybrydą. Użytkownik może korzystać z niego jak ze zwykłego laptopa. Po wymontowaniu ekranu urządzenie zamienia się w dużo poręczniejszy tablet.

Jest on wyposażony w odrębny procesor, baterię oraz system operacyjny Linux, przystosowany przede wszystkim do wyświetlania multimediów i łączenia się z serwisami społecznościowymi. Pierwsze plany zakładały wypuszczenie IdeaPad U1 na rynek już w lecie tego roku.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2023 roku - który komputer wybrać?

Hybryda tabletu i laptopa nie trafi jednak do sprzedaży wcześniej niż w pierwszym kwartale 2011 roku. Klienci z Europy i ze Stanów będą musieli najprawdopodobniej poczekać jeszcze dłużej bowiem na początku IdeaPad U1 ma być sprzedawany wyłącznie w Chinach.

Nie znana jest na razie cena urządzenia. Podczas pierwszej prezentacji przedstawiciele firmy mówili, że powinna ona oscylować w granicy tysiąca dolarów. Lenovo nie zdradziło jednak czy jest co cena samego tabletu czy kompletu wraz ze stacją dokującą.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z prezentacji Lenovo IdeaPad U1 na targach CES:


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: