Premiere Pro w nowym Production Studio dla Mac OS X!

W trakcie zbliżających targów Macworld Conference & Expo firma Adobe zaprezentuje nowe wydanie pakietu aplikacji Production Studio, dla platformy systemowej Mac OS X. Na największą uwagę zasługuje fakt, iż w zestawie znajdzie się ponownie aplikacja do montażu wideo, Premiere, w wydaniu Pro!

W skład zestawu wejdą ponadto dobrze znane narzędzia do profesjonalnego tworzenia animacji i authoringu płyt DVD - After Effects i Encore DVD - wzbogacone aplikacjami graficznymi (Photoshop, Illustrator) oraz najmłodszym dzieckiem koncernu, edytorem audio o nazwie Soundbooth.

Firma zdecydowała się wreszcie przywrócić wsparcie dla Premiere Pro w wersji kompatybilnej z Mac OS X, z którego, przypomnijmy, zrezygnowała pierwotnie w lipcu 2003 r. Rezygnacja z rozwoju flagowego narzędzia do montażu wideo dla Mac OS X nastąpiła z powodów finansowych oraz rosnącej konkurencji ze strony Apple i produkowanego przez tę firmę oprogramowania Final Cut Pro.

Od tego czasu użytkownikom Macintoshy oferowane było jedynie narzędzie After Effects. Z uwagi jednak na rosnący udział komputerów z logiem jabłka w rynku komputerów osobistych oraz przesiadkę firmy Apple na procesory Intela, szefowie Adobe postanowili przywrócić do życia Premiere Pro dla Mac OS X. Aplikacja będzie działać tylko na Macintoshach wyposażonych w CPU dostarczone przez Intela.

Nowa wersja pakietu Adobe Production Studio dla Mac OS X będzie dostępna w połowie 2007 r. - będzie to zarazem pierwsza kompletna wersja zestawu dla tej platformy. W tym samym czasie do sklepów powinno trafić uaktualnione wydanie dla systemu Windows. Ceny nie są jeszcze znane.

Więcej informacji: MacWorld.com


Zobacz również