Premierowa uczta

4 grudnia do polskich sklepów trafiło pięć produktów ze stajni CD Projekt: Prisoner of War PL, Atlantis II, Morrowind PL, Trainz PL, oraz dodatek Heroes of Might and Magic IV: Gathering Storm.

Prisoner of War, to ciekawe połączenie przygodówki z grą akcji. "Prisoner" opowiada o losach alianckiego pilota z II wojny światowej, który został zestrzelony i uwięziony przez Niemców w jednym z obozów jenieckich. Zadaniem gracza, który wciela się w postać pilota, jest ucieczka z więzienia oraz zdobycie tajnych planów, które pomogą Aliantom wygrać wojnę. Prisoner of War wydany został w polskiej, kinowej wersji językowej i kosztuje 99,90 złotych.

Przygodowa Atlantis II dostępna w serii eXtra Klasyka, przeżywa już drugie wydanie w tym roku. Pierwsze miało miejsce maju w serii eXtra Gra Wielkie Hity kiedy gra kosztowała 26,99 zł, drugie natomiast trafiło do sklepów wczoraj w cenie 19,90 zł. Najwyraźniej przy okazji Bożego Narodzenia firma chce się pozbyć niesprzedanych w połowie roku egzemplarzy. Atlantis II oferuje nieliniową rozgrywkę w czterech ogromnych światach w których spotkamy ponad 60 różnych, znakomicie wyrenderowanych postaci.

Na temat Morrowind, Trainz PL, Heroes of Might and Magic IV: Gathering Storm pisałem we wcześniejszych donosach: <http://www.cyberjoy.com.pl/news/news.asp?id=49706> więc dodam tylko że wszyscy fani gier RPG, którzy nabędą Icewind Dale II, Neverwinter Nights oraz Morrowind otrzymają za darmo inną klasyczną grę -Icewind Dale PL lub Fallout: Tactics (do wyboru) z platynowej kolekcji.