Premierowe filmy we włoskich komórkach

Włoski operator telefonii komórkowej Hutchinson H3G zamierza zaoferować swoim klientom korzystającym z usług 3G możliwość oglądania na ekranach telefonów najnowszych przebojów kinowych. Filmy będzie można kupić już w 10 dni po ich premierze kinowej...

Hutchinson H3G nawiązał w tej sprawie współpracę z firmą Eagle Pictures - działającym we Włoszech dystrybutorem filmowym. Dlatego też w pierwszej kolejności w filmowym serwisie operatora komórkowego pojawiać się będą jedynie filmy dystrybuowane przez Eagle Pictures. Hutchinson zamierza jednak rozmawiać w tej sprawie z kolejnymi dystrybutorami.

W pierwszej kolejności klienci Hutchinsona będą mogli oglądać film "Wspomnienia Gejszy" - będzie on dostępny od 27 grudnia. Za jego obejrzenie trzeba będzie słono zapłacić - ok. 8,5 euro.

Warto wspomnieć, że uruchomienie serwisu nie obyło się bez perturbacji - firma Eagle Pictures próbowała w pewnym momencie wycofać się ze współpracy (gdy okazało się, że Hutchinson zamierza uruchomić usługę wcześniej niż sądzili przedstawiciele dystrybutora). Operator zagroził jej jednak procesem sądowym i zmusił do dotrzymania warunków umowy.


Zobacz również