Premiery Apple 2021. Na te produkty nadal czekamy - Kalendarz premier

Sprzęt Apple z zeszłotygodniowej konferencji od dziś jest w sprzedaży. Tymczasem przyglądamy się nadchodzącym nowością, które powinny pojawić się w najbliższych miesiącach.


Na kwietniowej konferencji Spring Loaded zobaczyliśmy mnóstwo nowości, ale firma Apple dopiero nabiera wiatru w żagle. Na przestrzeni następnych miesięcy na rynku pojawi się mnóstwo nowych urządzeń i akcesoriów, na które warto poczekać.

Nadchodzące premiery Apple 2021

Nadchodzące premiery Apple 2021

Jakie nowości zostaną zaprezentowane po premierze 24 calowego iMaca Retina 4,5K oraz iPada Pro z procesorem Apple M1?

Zobacz również:

  • Cyber Monday w Avans - najlepsze oferty, ogromne przeceny [29.11.2021]
  • HBO GO - Najciekawsze premiery tygodnia [2.08-8.08]

AirPods (3 generacji) - przełom maja i czerwca

Słuchawki Apple AirPods trzeciej generacji nie pojawiły się na ostatniej konferencji. Prawdopodobnie wszystko ze względu na brak półprzewodników i problemy z produkcją. Nadchodzącą generacja słuchawek zaoferuje nowy wygląda zbliżony do AirPods Pro oraz przeprojektowane wkładki douszne.

AirPods 2

AirPods 2

Możliwe, że na pokładzie w końcu pojawi się aktywna redukcja hałasu z otoczenia, która obecnie dostępna jest tylko w droższych modelach.

Nowy iMac z większym ekranem - maj-lipiec

Kolejnym sprzętem od Apple, który zadebiutuje w niedalekiej przyszłości będzie nowa generacja iMaca z większym ekranem. W sieci mówi się, że następca 27 calowego iMaca Retina 5K otrzyma ekran o przekątnej 29 lub 31,5 cala. Poza przeprojektowanym designem i większym ekran na pokładzie znajdziemy nowy procesor Apple M2, który według plotek trafił już do produkcji.

Nowy iMac 24

Nowy iMac 24

iPad (9 generacji) - wrzesień 2021

We wrześniu 2021 roku do sprzedaży trafi nowa wersja bazowego iPada. Liczymy na dużą aktualizację, ponieważ od 2018 roku iPad wygląda niemalże tak samo. Spodziewamy się nowej obudowy z Touch ID w przycisku zasilania oraz bezramkowego ekranu. Tablet prawdopodobnie otrzyma procesor z iPhone'a 11.

iPad 8 generacji

iPad 8 generacji

Bazowa wersja w końcu powinna zaoferować 64 GB wbudowanej pamięci masowej. Liczymy także na wariant z modemem sieci 5G.

iPad mini (6 generacji) - wrzesień 2021

iPad mini 5 generacji jest obecnie najstarszym tabletem od Apple pozostającym w sprzedaży. Model ma już ponad dwa lata i wkrótce powinien otrzymać solidną aktualizację. Liczymy na znacznie szybszy procesor oraz przeprojektowany wygląd. Tablet otrzyma większy ekran, ale prawdopodobnie nadal pozostanie z nami Touch ID w przycisku Home oraz spore ramki okalające ekran.

iPad mini 5

iPad mini 5

Możliwe, że iPad mini otrzyma ekran Liquid Retina z ProMotion. W portfolio nadal będzie to model pozycjonowany wyżej od bazowego iPad.

iPhone 13 - wrzesień 2021

Wrzesień to oczywiście miesiąc premiery nowej generacji iPhone'a. W tym roku na rynku pojawią się cztery nowe modele - iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max. Droższe modele otrzymają 120 Hz ekran z ProMotion. Każdy model otrzyma wydajniejsze podzespoły oraz przeprojektowaną obudowę obiektywów.

iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro Max

Co ciekawe europejskie modele otrzymają modem sieci 5G z obsługą technologii mmWave. Elementu tego brakuje w zeszłorocznych modelach.

Więcej informacji o iPhone 13 znajdziesz w naszym materiale zbiorczym.

Apple Watch Series 7/SE drugiej generacji - wrzesień 2021

Razem z nowymi modelami iPhone'a pojawią się także odświeżone zegarki Apple Watch. Czekamy na flagowy model Apple Watch Series 7, który może zaoferować zmieniony wygląd. Spodziewamy się przeprojektowanej koperty, nowych wersji kolorystycznych oraz zaktualizowanych pasków.

Apple Watch Series 6

Apple Watch Series 6

W środku znajdzie się miejsce dla nowego procesora oraz dodatkowych funkcji zdrowotnych. Możliwe, że pojawi się pomiar ciśnienia krwi wprost z nadgarstka.

Razem z flagowym Apple Watch Series 7 powinna pojawić się druga generacja Apple Watch SE. Model ten prawdopodobnie nie otrzyma nowego wyglądu, ale spodziewamy się niegasnącego ekranu Retina, który dotychczas zarezerwowany był dla flagowych modeli.

Z oferty powinien wypaść zegarek Apple Watch Series 3, który został zaprezentowany prawie cztery lata temu.

Nowa generacja MacBooka Pro - od czerwca do końca roku

Jedną z największych nowości będzie oczywiście kolejna generacja MacBooka Pro. Na rynku pojawią się modele z ekranami o przekątnej 14 oraz 16 cali. Na pokładzie większa ilość portów z pełnowymiarowym HDMI na czele. Niestety Apple zrezygnuje z paska dotykowego Touch Bar.

Aktualna generacja MacBooka Pro 16

Aktualna generacja MacBooka Pro 16

Nowe laptopy dla profesjonalistów otrzymają ekran mini LED, który zadebiutował w iPad Pro 12,9 oraz procesor Apple M2, który trafi również do większego iMac'a.