Premiery Apple 2022 - co zobaczymy w przyszłym roku?

Apple w 2021 roku zaprezentowało sporo nowych produktów. To jednak dopiero początek. W przyszłym roku zadebiutuje nowy MacBook, iMac, iPhone i wiele akcesoriów.


Ostatni event Apple na 2021 rok już za nami. Gigant z Cupertino zaprezentował zupełnie nowe komputery z rodziny MacBook Pro oraz AirPodsy trzeciej generacji. Teraz czas na kilka miesięcy przerwy, ale warto czekać. W przyszłym roku Apple pokaże solidną dawkę nowości.

Premiery Apple 2022
Źródło: macworld.com

Premiery Apple 2022

Źródło: macworld.com

Najbliższa konferencja Apple odbędzie się w marcu 2022 roku. Aby dowiedzieć się jakie produkty zostaną na niej zaprezentowane warto na chwilę cofnąć się do nowych produktów z 2021 roku.

Zobacz również:

  • Apple AirPods Pro 2 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [01.12.2021]
  • Aż cztery warianty Galaxy Tab S8? Oto plan Samsunga!

Jakie urządzenia Apple zaprezentowało w 2021 roku?

Rok 2021 z pewnością będzie dla Apple wyjątkowy. Pomimo wielu problemów z łańcuchem dostaw i dostępnością półprzewodników firmie udało się zaprezentować zupełnie nowego iMaca oraz wprowadzić procesory Apple M1 do tabletów iPad Pro i całkowicie przeprojektować MacBooka Pro. Poniżej znajdziesz listę wszystkich nowych produktów, które zostały zaprezentowane w 2021 roku:

Jakie produkty zobaczymy w pierwszym kwartale 2022 roku?

Na pierwszej konferencji Apple w 2022 roku zobaczymy przystępne cenowo urządzenia. Oznacza to, że możemy spodziewać się premiery zupełnie nowego MacBooka Air, odświeżonego Maca mini oraz iPhone'a SE trzeciej generacji.

Zaczniemy od komputera stacjonarnego Mac mini. Otrzyma on procesory Apple M1 Max oraz Apple M1 Pro. Dodatkowo pojawią się wersje z 32 GB i 64 GB pamięci operacyjnej. Liczymy na zupełnie nowy design z magnetycznym złączem do ładowania - MagSafe.

Mac mini powinien zaoferować również klasyczne porty USB Typu A, pełnowymiarowe HDMI oraz czytnik kart pamięci.

MacBook Air otrzyma kilka elementów, które znamy już z MacBooka Pro. Mowa o złączu do ładowania MagSafe oraz nowej obudowie. Sercem komputera ma być nowy układ Apple M2 zaprojektowany specjalnie dla ultraprzenośnych urządzeń. Komputer otrzyma również 60 Hz panel Mini-LED, cieńsze ramki oraz nową klawiaturę Magic Keyboard. Do wyboru dostaniemy kilka wersji kolorystycznych.

MacBook Air 2022
Źródło: macworld.com

MacBook Air 2022

Źródło: macworld.com

Więcej informacji o nowym MacBooku Air znajdziesz w naszym materiale zbiorczym.

Na wydarzeniu pokazany zostanie również również iPhone'a SE trzeciej generacji. Urządzenie to nadal wykorzystywać będzie obudowę z iPhone'a 8. W środku znajdziemy jednak procesor Apple A15 Bionic z modemem sieci 5G oraz lepszy aparat z trybem nocnym. iPhone SE stanie się najtańszym urządzeniem Apple z wbudowanym modemem 5G.

iPhone SE 2022
Źródło: macworld.com

iPhone SE 2022

Źródło: macworld.com

Więcej informacji o nowym iPhone SE znajdziesz w naszym materiale zbiorczym.

Jakie produkty zobaczymy w drugim kwartale 2022 roku?

W drugim kwartale 2022 roku spodziewamy się premiery nowego iMaca z większym ekranem. Niestety data wprowadzenia tego urządzenia na rynek nadal pozostaje tajemnicą. Apple nie trzyma się ścisłego harmonogramu. Oznacza to, że iMac może pojawić się wcześniej lub później.

iMac 27 2020
Źródło: apple.com

iMac 27 2020

Źródło: apple.com

Komputer otrzyma zupełnie nowy wygląd. Całość zasilana będzie procesorami Apple M1 Pro oraz Apple M1 Max w najwydajniejszych konfiguracjach. Pojawi się wyświetlacz Mini-LED z ProMotion i wyższą rozdzielczością.

Apple zaoferuje komputer w konfiguracjach z 16 GB, 32 GB, 64 GB oraz być może 128 GB pamięci operacyjnej. Możliwe, że na rynku pojawi się model w kolorze Space Gray.

Więcej informacji o nowym iMacu znajdziesz w naszym materiale zbiorczym.

Jakie produkty zobaczymy w trzecim kwartale 2022 roku?

W trzecim kwartale roku Apple zawsze prezentuje najważniejsze i najbardziej dochodowe urządzenia. Mowa o smartfonach iPhone, zegarkach Apple Watch oraz tańszych iPadach.

iPhone 14 Pro
Źródło: bengesking/forbes

iPhone 14 Pro

Źródło: bengesking/forbes

iPhone 14 może otrzymać wyświetlacz bez charakterystycznego wycięcia. Nowością będzie procesor Apple A16 oraz zaktualizowany system aparatów. W sieci wiele mówi się o całkowitym przeprojektowaniu wyglądu obudowy. iPhone 14 Pro może otrzymać konstrukcję wykonaną z tytanu. Model mini zostanie zastąpiony przez większą odmianę bazowej 14ki.

Więcej informacji o iPhone 14 znajdziesz w naszym materiale zbiorczym.

Zegarek Apple Watch otrzyma w przyszłym roku solidną aktualizację podzespołów. Apple Watch Series 7 wprowadził na rynek nową obudowę, ale w środku to nadal konstrukcja podobna do modelu z 2020 roku. Apple Watch Series 8 zostanie wyposażony w wydajniejszy procesor, nowe funkcje sportowe i zdrowotne oraz wersje kolorystyczne. Przy okazji Apple powinno zaprezentować zegarek Apple Watch SE drugiej generacji.

Razem z telefonami iPhone i zegarkami Apple Watch powinnismy zobaczyć nowego iPada Air. Możliwe, że otrzyma on procesor Apple M1. Z pewnością pojawi się wariant z wbudowanym modemem sieci 5G. Możliwe, że Apple zaprezentuje bazowego iPada z szybszym procesorem.

Jakie produkty zobaczymy w czwartym kwartale 2022 roku?

W czwartym kwartale 2022 roku kończy się dwuletni okres migracji z procesorów Intela na autorskie chipy Apple Silicon. Spodziewamy się, że pod koniec roku firma Apple zaprezentuje nowego Maca Pro z autorskimi procesorami wysokiej wydajności. W chwili obecnej nie mamy żadnych informacji na temat tej konstrukcji.

Możliwe, że pod koniec roku zobaczymy również Maca mini lub MacBooka Air. Sprzęty te zadebiutują jesienią jeżeli sytuacja z dostępnością półprzewodników nie poprawi się do wiosny 2022 roku.

Mac mini
Źródło: Jon Prosser/FrontPageTech

Mac mini

Źródło: Jon Prosser/FrontPageTech

Podsumowanie - oto nowości na 2022 rok

Rok 2022 pod kątem premier sprzętu firmy Apple zapowiada się niesamowicie ciekawie. Z pewnością jest na co czekać, a w ofercie pojawią się zarówno tańsze, jak i droższe konstrukcje. Oznacza to, że każdy powinien znaleźć model, który spełni jego oczekiwania.

Poniżej znajdziesz listę produktów, które pojawią się na rynku w 2022 roku: