Premiery Apple 2022 - urządzenia i usługi, jakie pojawią się w nadchodzących miesiącach [07.09.2022]

Apple w 2021 roku zaprezentowało sporo nowych produktów. To jednak dopiero początek. W tym roku zadebiutuje nowy MacBook, iMac, iPhone i wiele akcesoriów. Sprawdź na jakie produkty warto czekać.


Premiery Apple 2022
Źródło: macworld.com

Premiery Apple 2022

Źródło: macworld.com

Ostatni event Apple na 2021 rok już dawno za nami. Gigant z Cupertino zaprezentował zupełnie nowe komputery z rodziny MacBook Pro oraz AirPodsy trzeciej generacji. Tymi premierami Apple zamknęło 2021 rok. W tym roku Apple pokaże solidną dawkę nowości, na które czekamy już od dłuższego czasu.

Jakie urządzenia Apple zaprezentowało w 2021 roku?

Rok 2021 z pewnością był dla Apple wyjątkowy. Pomimo wielu problemów z łańcuchem dostaw i dostępnością półprzewodników firmie udało się zaprezentować zupełnie nowego iMaca oraz wprowadzić procesory Apple M1 do tabletów iPad Pro i całkowicie przeprojektować MacBooka Pro. Poniżej znajdziesz listę wszystkich nowych produktów, które zostały zaprezentowane w 2021 roku:

Jakie produkty zobaczymy w pierwszym kwartale 2022 roku?

Apple zdecydowało się na pierwszą konferencję prasową w 2022 roku 8 marca. Firma zaprosiła nas na wydarzenie Peek performance.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Podsumowałyśmy 2022 rok. Oto, co najbardziej nas zaskoczyło w minionych miesiącach

Na pierwszym wydarzeniu produktowym w 2022 roku zobaczyliśmy przede wszystkim nowego iPhone'a SE 2022 z obsługą sieci komórkowej 5G. Smartfon nadal posiada przestarzały wygląd rodem z iPhone'a 8. Niestety smartfon w dalszym ciągu nie posiada trybu nocnego w aparacie. Apple zmieniło procesor, dodało nowe tryby fotografowania oraz lepszą baterię, a całość zamknięto w obudowie w nowych kolorach o nieco podwyższonej wytrzymałości.

Zobaczyliśmy również iPada Air piątej generacji. Tablet otrzymał procesor Apple M1 znany już z iPada Pro oraz tańszych modeli MacBooków. Urządzenie zostało wyposażone w modem 5G zamiast 4G LTE.

Apple zaprezentowało także Maca Studio, który opcjonalnie może otrzymać procesor M1 Ultra składający się z dwóch układów M1 Max. Komputer ten wygląda podobnie do Maca mini. Urządzenie dedykowane jest dla profesjonalistów oraz twórców. To aktualnie najwydajniejszy komputer z układem Apple Silicon.

Na Peek performance odświeżono bazową konfigurację Maca Pro. Komputer nadal posiada procesory Intel. Apple wycofało ze sprzedaży iMaca z większym ekranem. Niestety przy okazji nie zaprezentowano nowego modelu z procesorami Apple Silicon. Jego premiera stoi pod znakiem zapytania. Na razie Mac Studio ma zapełnić lukę w portfolio powstałą po iMacu 27.

Jakie produkty zobaczymy w drugim kwartale 2022 roku?

W drugim kwartale 2022 roku spodziewamy się premiery nowego iMaca z większym ekranem. Niestety data wprowadzenia tego urządzenia na rynek nadal pozostaje tajemnicą. Apple nie trzyma się ścisłego harmonogramu. Oznacza to, że iMac może pojawić się wcześniej lub później. Po wydarzeniu Peek performance okazało się, że Apple może całkowicie zrezygnować z wprowadzenia na rynek nowego iMaca z większym ekranem.

iMac 27 2020
Źródło: apple.com

iMac 27 2020

Źródło: apple.com

Komputer otrzyma zupełnie nowy wygląd. Całość zasilana będzie procesorami Apple M1 Pro oraz Apple M1 Max w najwydajniejszych konfiguracjach. Pojawi się wyświetlacz Mini-LED z ProMotion i wyższą rozdzielczością. Apple zaoferuje komputer w konfiguracjach z 16 GB, 32 GB, 64 GB oraz być może 128 GB pamięci operacyjnej. Możliwe, że na rynku pojawi się model w kolorze Space Gray. Więcej informacji o nowym iMacu znajdziesz w naszym materiale zbiorczym.

Na przełomie drugiego oraz trzeciego kwartału odbędzie się WWDC 2022, a dokładniej w dniach 6-10 czerwca. Podczas tego wydarzenia swoją premierę będą miały najnowsze wersje oprogramowań systemowych do urządzeń Apple: iOS, watchOS, macOS oraz tvOS. Oprócz aktualizacji systemów, spodziewamy się również zobaczyć nowe modele iMac Pro, Mac Pro, Mac mini oraz/lub MacBook Air M2.

Jakiś czas temu w branżowych mediach pojawiała się informacja o goglach do wirtualnej rzeczywistości, nad którymi pracuje marka Apple. Urządzenie miało zostać zaprezentowane przed zarządem kilka tygodniu temu, a co za tym idzie - spodziewaliśmy się, że zostanie ono pokazane szerszej publiczności na tegorocznym WWDC. Według analityka Ming-Chi Kuo - będącego źródłem wielu branżowych przecieków - marka Apple nie pokaże swojego nowego urządzenia tak szybko.

Według Kuo, tak wczesna prezentacja byłaby ryzykowna z punktu widzenia Apple. Konkurencja mogłaby bowiem skopiować pomysły marki i stworzyć na ich podstawie swoje własne produkty, które trafiłyby do sprzedaży wcześniej.

Jakie produkty zobaczymy w trzecim kwartale 2022 roku?

W trzecim kwartale roku Apple zawsze prezentuje najważniejsze i najbardziej dochodowe urządzenia. Mowa o smartfonach iPhone, zegarkach Apple Watch oraz tańszych iPadach.

iPhone 14 Pro
Źródło: bengesking/forbes

iPhone 14 Pro

Źródło: bengesking/forbes

iPhone 14 może otrzymać wyświetlacz bez charakterystycznego wycięcia. Nowością będzie procesor Apple A16 oraz zaktualizowany system aparatów. W sieci wiele mówi się o całkowitym przeprojektowaniu wyglądu obudowy. iPhone 14 Pro może otrzymać konstrukcję wykonaną z tytanu. Model mini zostanie zastąpiony przez większą odmianę bazowej 14ki.

Więcej informacji o iPhone 14 znajdziesz w naszym materiale zbiorczym.

Zegarek Apple Watch otrzyma w przyszłym roku solidną aktualizację podzespołów. Apple Watch Series 7 wprowadził na rynek nową obudowę, ale w środku to nadal konstrukcja podobna do modelu z 2020 roku. Apple Watch Series 8 zostanie wyposażony w wydajniejszy procesor, nowe funkcje sportowe i zdrowotne oraz wersje kolorystyczne. Przy okazji Apple powinno zaprezentować zegarek Apple Watch SE drugiej generacji.

Razem z telefonami iPhone i zegarkami Apple Watch powinniśmy zobaczyć nowego iPada. Możliwe, że otrzyma on procesor Apple A14 Bionic. Z pewnością pojawi się wariant z wbudowanym modemem sieci 5G.

Jakie produkty zobaczymy w czwartym kwartale 2022 roku?

W czwartym kwartale 2022 roku kończy się dwuletni okres migracji z procesorów Intela na autorskie chipy Apple Silicon. Spodziewamy się, że pod koniec roku firma Apple zaprezentuje nowego Maca Pro z autorskimi procesorami wysokiej wydajności. W chwili obecnej nie mamy żadnych informacji na temat tej konstrukcji.

Możliwe, że pod koniec roku zobaczymy również Maca mini lub MacBooka Air. Spodziewamy się również nowego modelu bazowego MacBooka Pro, który otrzyma wydajniejszy procesor. Możliwe, że przy okazji Apple zaktualizuje jego obudowę.

Mac mini
Źródło: Jon Prosser/FrontPageTech

Mac mini

Źródło: Jon Prosser/FrontPageTech

Produkty, które mogą się pojawić, ale nie znamy przybliżonej daty premiery

Od dłuższego czasu mówi się, że Apple w końcu zainwestuje w rozszerzoną rzeczywistość i zaprezentuje własne gogle AR. Dodatkowo urządzenie to za około 10 lat ma całkowicie zastąpić iPhone'a. Z aktualnie posiadanych informacji pierwsze gogle będą uzależnione od iPhone'a, a ich premiera powinna odbyć się w trzecim lub czwartym kwartale 2022 roku. Urządzenie otrzyma procesor o wydajności zbliżonej do układu Apple M1.

Według znanego analityka Ming Chi-Kuo gogle pierwszej generacji będą akcesorium do iPhone'a oraz komputerów Mac. Samodzielne urządzenie będzie bezużyteczne.

Podsumowanie - oto nowości na 2022 rok

Rok 2022 pod kątem premier sprzętu firmy Apple zapowiada się niesamowicie ciekawie. Z pewnością jest na co czekać, a w ofercie pojawią się zarówno tańsze, jak i droższe konstrukcje. Oznacza to, że każdy powinien znaleźć model, który spełni jego oczekiwania.

Poniżej znajdziesz listę produktów, które pojawią się na rynku w 2022 roku:

Aktualizacja: 07 września 2022 18:06
Aktualizacja: 29 sierpnia 2022 16:45
Aktualizacja: 20 lipca 2022 10:16
Aktualizacja: 17 czerwca 2022 11:29
Aktualizacja: 06 czerwca 2022 18:11
Aktualizacja: 31 maja 2022 11:18
Aktualizacja: 14 maja 2022 17:29
Aktualizacja: 06 maja 2022 11:36
Aktualizacja: 06 kwietnia 2022 14:22
Aktualizacja: 06 kwietnia 2022 14:15
Aktualizacja: 15 marca 2022 13:58
Aktualizacja: 11 lutego 2022 10:37
Aktualizacja: 08 grudnia 2021 09:50

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: