Premiery kinowe na jednorazowych DVD

Amerykański Convex Group jest kolejną - po m.in. Disney'u - firmą, która zamierza dystrybuować filmy na jednorazowych płytach DVD, opracowanych przez FlexPlay. Disney wykorzystywał te nośniki do wypożyczania filmów - Convex chce dystrybuować na nich premiery kinowe.

Jednorazowe płyty DVD-Video w dwie doby po wyjęciu ze specjalnego opakowania ulegają samozniszczeniu (w zetknięciu z powietrzem płyta zaczyna 'parować'). Do tej pory tę cechę nośników wykorzystywano do wypożyczania filmów - klient kupował płytę z filmem w sklepie (za ok. 7 USD), po otwarciu opakowania miał 48 godzin na obejrzenie filmu, po czym mógł nośnik wyrzucić do kosza (bez konieczności zwracania go do wypożyczalni).

Firma Convex Group zdecydowała się na wykorzystanie nośników opracowanych przez FlexPlay do rozprowadzania premier kinowych. Pierwszym dystrybuowanym w ten sposób filmem będzie "Noel" - niezależna produkcja, która w dniu premiery pojawi się tylko w 10 miastach w USA. Osoby, które nie będą chciały wybrać się do kina, będą mogły zamówić film na jednorazowej płycie DVD - wiadomo już, że sprzedawać będzie je m.in. Amazon. Cenę płyty ustalono na 5 USD.


Zobacz również